Aktualności

fot. PSP Chełmno

Sala sztabowa dla strażaków z Chełmna

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie odbędzie się dzisiaj (6 lutego) uroczystość otwarcia nowej sali sztabowej. Obiekt będzie pełnił funkcję między innymi Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa.

 

– Samorząd województwa w szerokim zakresie angażuje się we wspieranie nie tylko Państwowej Straży Pożarnej, ale również strażaków ochotników. Nasze wsparcie – zarówno z budżetu województwa jak i ze środków z Unii Europejskiej – trafia na zakup sprzętu i ekwipunku, szkolenia kadr, a także rozbudowę strażackiej infrastruktury. Nowoczesny sprzęt oraz wysoki poziom wyszkolenia strażaków to gwarancja, że możemy się czuć bezpieczni – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. 

 

Sala sztabowa w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie będzie miejscem integracji działań służb wyspecjalizowanych w likwidacji sytuacji kryzysowych. Ponadto będzie wykorzystywana do bieżącej działalności strażaków oraz prowadzenia szkoleń zarówno kadry PSP jak i druhów OSP. Budowa sali kosztowała to 310 tysięcy złotych. Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego na realizację inwestycji to 100 tysięcy złotych.

 

Czytaj też:

Wsparcie na strażackie inwestycje w Żninie i Łubiance

Sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej

 

fot. PSP Chełmno

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 lutego 2015 r.