Aktualności

Granty na sportowe szkolenia i naukę pływania

Granty na sportowe szkolenia i naukę pływania

Kluby i stowarzyszenia sportowe z regionu otrzymają w tym roku 1,5 miliona złotych z budżetu województwa na organizację treningów, szkoleń i obozów dla młodych zawodników. Kolejne 600 tysięcy złotych trafi na realizację programu powszechnej nauki pływania. Trwa nabór wniosków w ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski konkurach.

 

– Warto wspierać sportowy rozwój naszych młodych zawodników. Świadczą o tym świetne wyniki sportowców z regionu, wśród których nie brakuje medalistów olimpijskich i gwiazd ze światowej czołówki. Po raz drugi organizujemy też zakrojony na szeroką skalę program nauki pływania dla najmłodszych – mówi  marszałek Piotr Całbecki.

 

W ramach konkursu dotyczącego wspierania organizacji szkoleń dla dzieci i młodzieży podstawowym kryterium przyznania dotacji będą osiągane przez zawodników wyniki sportowe. Szansę na otrzymanie grantów mają wszystkie kluby i organizacje z regionu, które otrzymały co najmniej 25 punktów w krajowym systemie sportu młodzieżowego. Przyznane przez samorząd województwa środki finansowe trafią na organizację różnego rodzaju szkoleń w klubach lub na obozach i wyjazdach treningowych. W tej puli znalazł się także wkład naszego województwa w realizację szkoleń kadry wojewódzkiej młodzików w ramach ministerialnego programu „Preselekcja młodzieży do sportu”. Nabór wniosków trwa do 27 lutego.

 

Trwa również nabór wniosków w konkursie na wybór operatora wojewódzkiego programu powszechnej nauki pływania. Zajęcia będą skierowane do minimum 3 tysięcy uczniów klas 1-3 klas podstawowych, zwłaszcza z terenów gmin, które nie posiadają własnych pływalni. Nabór wniosków trwa do 12 lutego. W ubiegłym roku w programie dotyczącym nauki pływania uczestniczyło prawie 5,4 tysiąca dzieci z naszego regionu (więcej tutaj).

 

Szczegóły dotyczące konkursów tutaj

 

Tegoroczna pula środków na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe wyniesie ponad 7,5 miliona złotych. Więcej o ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski konkursach skierowanych do trzeciego sektora tutaj

 

Czytaj też:

Region w sportowej czołówce

Nagrody dla naszych sportowców

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 lutego 2015 r.