Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Są pieniądze na sport

Powstaną kolejne miejsca sportowo-rekreacyjne, a istniejące zyskają nowy wygląd. Po raz kolejny samorząd województwa przekazał fundusze na rozwój małej infrastruktury sportowej. Okrągły milion złotych wesprze 27 projektów.

 

– Dofinansowujemy obiekty sportowo-rekreacyjne szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Środki w wysokości od 25 do 50 tysięcy złotych pomogą w remoncie istniejących i powstawaniu nowych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Place fitness, urządzenia do ćwiczeń street workout czy nowe szatnie na stadionie to tylko niektóre z przedsięwzięć. Wśród dofinansowanych projektów są między innymi modernizacja sal gimnastycznych w szkołach podstawowych i przebudowa dwóch boisk w gminie Radziejów, plenerowa siłownia przy placu zabaw w Bydgoszczy, czy urządzenie placu zabaw i tereny rekreacyjnego w podbrzeskim Wieńcu-Zalesie.

 

 

W latach 2018-2021 sejmik województwa kujawsko-pomorskiego postanowił udzielić pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego przy realizacji 107 inwestycji o charakterze i funkcjach sportowo-rekreacyjnych, których wartość całkowita nie przekraczała 200 tys. zł. W 2022 roku chcemy kontynuować pomoc w rozwoju tego typu inicjatyw. W ramach tegorocznej edycji samorząd wesprze te kwotą w wysokości 1 mln złotych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 kwietnia 2022 r.