Aktualności

Otwarcie Ogrodu Edukacyjnego ,,Rycykowy Zakątek” w Kowalu, fot. Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy
Otwarcie Ogrodu Edukacyjnego ,,Rycykowy Zakątek” w Kowalu, fot. Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy

Rycykowy Zakątek zaprasza w świat natury

Siedem ścieżek edukacyjnych, poświęconych między innymi ptakom i zmieniającym się porom roku, czeka na gości otwartego 21 października Ogrodu Edukacyjnego Rycykowy Zakątek w Kowalu (powiat włocławski). Zadaniem placówki będzie upowszechnianie wiedzy ekologicznej  przyrodniczej wśród przedszkolaków i młodzieży szkolnej.

 

Otwarcie Rycykowego Zakątka połączono z dniami otwartymi ogrodu, podczas których na gości czekały liczne atrakcje. Ogród zajmuje teren wokół pracowni dydaktycznej Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu.  Został podzielony na siedem ścieżek edukacyjnych i osiem enklaw tematycznych.

W Rycykowym Zakątku będzie można poznać m.in. jezioro i jego otoczenie, świat motyli, przejść ptasią ścieżką czy nauczyć się rozróżniać gatunki roślin występujących w Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym. W zwiedzaniu ogrodu pomagają elementy graficzne – piktogramy, pozwalające ominąć barierę językową i werbalną. Dzięki temu z zasobów placówki skorzystają również najmłodsze dzieci i osoby o szczególnych potrzebach poznawczych.

 

– Wizyta w takim ogrodzie to żywa lekcja biologii dla uczniów i przedszkolaków,  którzy dzięki obserwacji roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku będą mogli poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną i przyrodniczą – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Ogród powstał w ramach projektu „BIO+ – bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim”, realizowanego w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014.  Obiekt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się z pracownikami Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.

 

Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy jest jednostką organizacyjną samorządu województwa.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 października 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 października 2015 r.

 

Otwarcie Ogrodu Edukacyjnego "Rycykowy Zakątek" w Kowalu, fot. Gostynińsko-Włocławski Park KrajobrazowyOtwarcie Ogrodu Edukacyjnego "Rycykowy Zakątek" w Kowalu, fot. Gostynińsko-Włocławski Park KrajobrazowyOtwarcie Ogrodu Edukacyjnego "Rycykowy Zakątek" w Kowalu, fot. Gostynińsko-Włocławski Park KrajobrazowyOtwarcie Ogrodu Edukacyjnego "Rycykowy Zakątek" w Kowalu, fot. Gostynińsko-Włocławski Park KrajobrazowyOtwarcie Ogrodu Edukacyjnego "Rycykowy Zakątek" w Kowalu, fot. Gostynińsko-Włocławski Park KrajobrazowyOtwarcie Ogrodu Edukacyjnego "Rycykowy Zakątek" w Kowalu, fot. Gostynińsko-Włocławski Park KrajobrazowyOtwarcie Ogrodu Edukacyjnego "Rycykowy Zakątek" w Kowalu, fot. Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy