Aktualności

Koncert „Dobro nieskończone”, Górsk, 19 października 2015, fot, Mikołaj Kuras
Koncert „Dobro nieskończone”, Górsk, 19 października 2015, fot, Mikołaj Kuras

W hołdzie księdzu Jerzemu

Obchodzimy 31. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Za nami już między innymi koncert w hołdzie kapłanowi oraz premiera „Ballady o błogosławionym …” w Górsku, gdzie mieści się Centrum Edukacji Młodzieży jego imienia. W programie jeszcze dwa ważne wydarzenia – przedstawienie muzyczne „Santo subito” (24 października) oraz bieg sztafetowy na trasie Bydgoszcz-Górsk (25 października). Samorząd województwa jest współorganizatorem obchodów.

 

Koncertowi „Dobro nieskończone” (19 października) towarzyszyły znakomita atmosfera i wierna publiczność. Wśród wykonawców byli pieśniarz Tomasz Kamiński i znany aktor Adam Woronowicz. W  powiązanym z tym wydarzeniem otwarciu Muzeum Regionalnego w Górsku uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

 

Muzyczna „Ballada o błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce”, z pięknymi songami, w której historia księdza Jerzego, ujęta symbolicznie i o nieco baśniowym zabarwieniu, wpisana została w kontekst historycznych wydarzeń w Polsce, to najnowszy projekt artystyczny Jana Drechslera i Michała Malickiego. „Ballada …” jest też próbą odpowiedzi na pytanie co myślałby Błogosławiony o współczesnym świecie i jego problemach.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 października 2015 r.