Aktualności

Port lotniczy w Bydgoszczy, fot. Daniel Pach
Port lotniczy w Bydgoszczy, fot. Daniel Pach

Ruszyły regularne loty do stolicy

W niedzielę (27 października) późnym wieczorem ruszyły regularne bezpośrednie loty z Bydgoszczy do Warszawy i z Warszawy do Bydgoszczy, które uruchomił nasz narodowy przewoźnik lotniczy PLL LOT. Bilety na loty można rezerwować za pośrednictwem strony LOT.

 

– Uruchomienie lotów pomiędzy Bydgoszczą i Warszawą to bardzo dobra wiadomość dla pasażerów i jednocześnie sygnał, że nasze lotnisko się liczy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że te połączenia z całą pewnością poprawią wynik finansowy portu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

– Powrót bezpośrednich połączeń do Warszawy to realizacja celu wpisanego w plan wieloletni lotniska – mówi prezes PLB Tomasz Moraczewski. – Mamy obecnie dostęp do dwóch lotnisk hubowych, Ren-Men Frankfurt i teraz Warszawa, co umożliwia naszym pasażerom planowanie podróży do wielu europejskich miast z wylotem rano i powrotem wieczorem.

 

Maszyny LOT-u, zabierające na pokład 70 pasażerów Bombardiery Q400, będą latać 10 razy w tygodniu na trasie Bydgoszcz-Warszawa i 10 razy na trasie Warszawa-Bydgoszcz. Loty odbywać się będą codziennie, także weekendy, samolot będzie potrzebował na pokonanie tej trasy 50 minut. Portem docelowym w stolicy będzie Lotnisko Chopina, największy port lotniczy w kraju, ważny lotniczy dworzec przesiadkowy i główna baza LOT-u.

 

Rozkład lotów pomyślano tak, by wylatujący z Bydgoszczy mogli kontynuować podróż korzystając z bogatej oferty połączeń do wszystkich krajów Europy, a także Stanów Zjednoczonych i Azji. 

 

Nasz regionalny Port Lotniczy w Bydgoszczy kontynuuje zapoczątkowaną w ubiegłym roku dobrą passę i jest aktualnie liderem wśród krajowych lotnisk tej klasy jeśli chodzi o przyrost liczby podróżnych. Od początku tego roku odprawił blisko ćwierć miliona osób, co daje wzrost 3,5-procentowy wobec analogicznego okresu w roku 2018, który był jak dotąd najlepszym w jego historii. W lipcu 2019 z lotów z Bydgoszczy skorzystało prawie 50 tysięcy pasażerów (2,5-procentowy wzrost wobec lipca 2018). Wśród tegorocznych nowych destynacji oprócz Warszawy znalazło się Glasgow, na przyszły rok zapowiadane są regularne połączenia do Edynburga.  

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 października 2019 r.