Aktualności

II Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip Kowalkowski
II Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip Kowalkowski

Piłkarskie mistrzostwa przedszkolaków

Wczoraj (27 października) w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy odbyły się II Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej „Bergovia Cup 2019”. Organizację imprezy wsparł Urząd Marszałkowski w ramach otwartego konkursu na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Nagrody uczestnikom zawodów wręczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

W akcji zobaczyliśmy blisko 200 najmłodszych uczestników z 16 przedszkoli, dla których udział w tym turnieju był wielkim, sportowym przeżyciem, a także okazją do uśmiechu i dobrej zabawy. Głównym przesłaniem mistrzostw było wpajanie najmłodszym sportowcom pozytywnych wartości oraz postawy, iż zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny i zawodnicy otrzymali jednakowe nagrody i puchary. Jednakowe – żeby nie było zwycięzców i pokonanych, aby udział w tym turnieju był niezapomnianym wydarzeniem, w którym wszyscy wygrywają.

 

Zawody były jedną z 95 imprez z zakresu kultury fizycznej i sportu, które dofinansowaliśmy w ramach konkursów przeznaczonych dla organizacji pozarządowych. Łączną kwota, jaką przekazaliśmy na ten cel to 450 tysięcy złotych. Więcej w materiale: „Wojewódzkie dotacje na kulturę fizyczną”.

 

Zapraszamy organizacje pozarządowe do składania wniosków o dotację w ramach kolejnych konkursów, które ogłosimy w pierwszej połowie grudnia.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 października 2019 r.

 

II Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip KowalkowskiII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej, fot. Filip Kowalkowski