Aktualności

Spotkanie z Pawłem Pawlikowskim podczas festiwalu Tofifest w 2019 roku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie z Pawłem Pawlikowskim podczas festiwalu Tofifest w 2019 roku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ruszył Tofifest 2021

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest 2021 rozpoczęty. W tym roku miłośnicy kina mogą obejrzeć festiwalowe produkcje także w swoich domach. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną filmy polskiej i zagranicznej produkcji, m.in. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Miasto, Polska 2021”, „Geniusze” „Ballada o białej krowie”, „Ludzki głos” i „Amatorzy”. Nie zabraknie także spotkań z wybitnymi aktorami i reżyserami, m.in. Marcinem Sauterem, Agnieszką Grochowską, Ryszardem Krukiem, i Piotrem Głowackim. Najlepszy film w konkursie głównym On Air 2021 wybierze jury w składzie Arkadiusz Jakubik, Maria Sadowska, Piotr Domalewski i Roma Gąsiorowska.

 

 

Zwycięzców festiwalowych konkursów poznamy podczas sobotniej gali (3 lipca), którą uświetni koncert Pauliny Przybysz. Gościnnie wystąpi Stanisław Soyka. Złote Anioły za niepokorność twórczą trafią do Krzysztofa Majchrzaka i Jana Jakuba Kolskiego.

 

W niedzielę (4 lipca) o godzinie 17 specjalny pokaz „Filmowe Kujawsko-Pomorskie”. Na ekranie pojawią się obrazy laureatów konkursu promującego nasz region.

 

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

30 czerwca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2021 r.