Aktualności

Rusza sezon turystyczny

Rusza sezon turystyczny

Oficjalna inauguracja sezonu turystycznego w województwie kujawsko-pomorskim już w najbliższą sobotę (9 maja). Zapraszamy do Bydgoszczy na rajd rowerowy, a do Torunia na prezentację produktów turystycznych Pomorza i Kujaw.

 

W rajdzie rowerowym weźmie udział 300 miłośników dwóch kółek (zapisy już się zakończyły). Przejazd rozpocznie się i zakończy na stadionie przy Sielskiej w bydgoskim Fordonie (początek o godzinie 11). Trasa będzie wiodła ulicami Fordonu oraz Wiślaną Trasą Rowerową. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma pakiet w postaci numeru startowego oraz kupon na posiłek regeneracyjny. Po rajdzie, w czasie rowerowych konkursów i zabaw do wygrania będą atrakcyjne nagrody: kaski, bidony oraz akcesoria rowerowe.
 
W Toruniu na Rynku Nowomiejskim odbędą się mini targi, na których będzie można znaleźć mnóstwo propozycji odwiedzenia każdego zakątka regionu (początek o godzinie 10). Na wszystkich zwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji, konkursów z nagrodami oraz ofert turystycznych. W organizację imprezy włączyła się również toruńska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Sobota (9 maja) to także Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. W związku z tym na uczestników inauguracji na toruńskim Rynku Nowomiejskim będzie czekać szereg dodatkowych atrakcji: doświadczenia i warsztaty dla dzieci z dziedzin przyrodniczych, fotobudka, w której każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, kącik animacji i zabaw dla najmłodszych, podglądanie Słońca przez profesjonalny sprzęt do obserwacji astronomicznych. Swoje stoiska przygotują też beneficjenci funduszy unijnych. Każdy uczestnik pikniku otrzyma też upominek. Więcej o Dniach Otwartych Funduszy Europejskich tutaj.

 
To już siódma edycja tej imprezy, której celem jest promocja oferty turystycznej województwa wśród jego mieszkańców. O ubiegłorocznej inauguracji sezonu turystycznego tutaj


Fot. Tymon Markowski
 
Fot. Szymon Zdziebło
 
Departament Promocji, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski
 

8 maja 2015 r.