Aktualności

Spotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze

Spotkania z gwiazdami polskiej literatury kryminalnej, warsztaty pisarskie oraz panele dyskusyjne to wydarzenia, które złożą się na Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, zainaugurowany 21 kwietnia z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego oraz poczytnych autorów: Katarzyny Bondy, Roberta Małeckiego i Ryszarda Ćwirleja. Osią projektu jest konkurs dla literackich debiutantów.

 

Inaugurujące projekt spotkanie z dziennikarzami odbyło się w Hotelu Mercure w Toruniu. Dyrektor Książnicy Kopernikańskiej Danetta Ryszkowska-Mirowska przedstawiła szczegóły konkursu Kryminalny Debiut Roku i terminarz zaplanowanych spotkań autorskich. Projekt zwieńczy listopadowa gala rozdania nagród. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 25 tysięcy złotych i pamiątkową statuetkę. Powieści można zgłaszać do 16 maja.

 

Czytaj więcej: Nagrodzimy kryminalny debiut literacki

 

Czytelnicy chętnie sięgają po kryminały. Cieszę się, że jesteśmy organizatorami projektu, który wspiera utalentowanych debiutantów. Mam nadzieję na kontynuację i rozwój w kolejnych edycjach – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

Gościem pierwszego spotkania autorskiego była autorka bestsellerowych powieści Katarzyna Bonda. 

 

Książki Katarzyny Bondy, wydawane w 16 krajach, sprzedały się już w Polsce w nakładzie przekraczającym dwa i pół miliona egzemplarzy. To autorka serii kryminalnych z Hubertem Meyerem („Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, „Nikt nie musi wiedzieć”, „Klatka dla niewinnych”, „Balwierz”), tetralogii z profilerką Saszą Załuską („Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony” i „Czerwony Pająk”), a także powieści kryminalnych inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami.

 

Terminy pozostałych spotkań:

  • 5 maja: Robert Małecki – Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
  • 26 maja: Katarzyna Puzyńska – Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
  • 9 czerwca: Ryszard Ćwirlej – Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
  • 15 września: Maciej Siembieda – Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
  • 20 października: Marta Matyszczak – Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
  • 26 listopada: Wojciech Chmielarz – Teatr Muzyczny, ul. Żeglarska 8

 

Wszystkie spotkania o godzinie 18.

 

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to projekt finansowany przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego; realizatorami są Książnica Kopernikańska i Fundacja Kult Kultury.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 kwietnia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022 r.

 

Spotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie inaugurujące Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP