Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

RPO: pieniądze dla szpitali powiatowych

Jeszcze w maju rozpocznie się nabór wniosków w kolejnym konkursie o dofinansowanie dedykowanym służbie zdrowia. Tym razem o środki na własne inwestycje mogą aplikować szpitale powiatowe. Do podziału jest ponad 43 miliony złotych.

 

– To kolejny zastrzyk finansowy dla lecznic w mniejszych miejscowościach. Zależy nam, by znacząco poprawić dostępność diagnostyki i leczenia dla wszystkich mieszkańców regionu, stąd znaczące nakłady, w ciągu ostatnich lat i obecnie. Nasze szpitale powiatowe przeszły już znaczącą modernizację, połączoną w wielu przypadkach z rozbudową szpitalnych kompleksów oraz zakupami wyposażenia i nowoczesnej aparatury, w poprzedniej perspektywie finansowej. Kontynuujemy ten proces – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Do aplikowania zapraszamy szpitale powiatowe działające w systemie publicznej służby zdrowia. Pieniądze – do 60 procent wartości projektu – będzie można przeznaczyć zarówno na niezbędne przedsięwzięcia modernizacyjne, jak i zakupy sprzętu medycznego, związane z leczeniem chorób układu krążenia, narządu ruchu, układu oddechowego i nowotworowych oraz dedykowane ginekologii, położnictwu, neonatologii i pediatrii, a także, stosownie do potrzeb, inne segmenty lecznictwa, wskazane w wyniku diagnozy lokalnej diagnozy demograficzno-epidemiologicznej.

 

Nabór wniosków rozpocznie się 29 maja i zakończy 31 lipca, rozstrzygnięcie konkursu w grudniu.

 

 

Zobacz też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 maja 2017 r.