Aktualności

Dnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras
Dnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Dni Funduszy Europejskich

Za nami kujawsko-pomorskie imprezy Dni Otwartych Funduszy Europejskich (18-21 maja), podczas których każdy mógł się przekonać, na co wykorzystane zostały fundusze europejskie w naszym regionie, zobaczyć coś ciekawego, a przy tym dobrze się bawić. Główne wydarzenie odbyło się 20 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. W programie znalazły się m. in. pokazy drona i druku 3D, warsztaty krawieckie i warsztaty z robotyki, a dla łasuchów wegańskie słodkości i lody.

 

Funduszowe Dni Otwarte to ogólnopolska akcja, koordynowana przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z większością instytucji zajmujących się wdrażaniem unijnych programów w całym kraju i z udziałem beneficjentów tych programów, czyli tych, którzy realizują finansowane w ten sposób projekty. Ubiegłoroczna otrzymała prestiżową European Public Communication Award, nagrodę przyznawaną najlepszym i najbardziej skutecznym społecznym kampaniom promocyjnym. W tym roku odbywa się po raz czwarty.  

 

 

W Kujawsko-Pomorskiem odbyło się ponad sześćdziesiąt różnych wydarzeń, od gier terenowych i zwiedzania ciekawych miejsc, poprzez warsztaty z różnych dziedzin, po imprezy sportowe; m. in. bezpłatny weekendowy pobyt na nowym polu campingowym i bezpłatne godziny na kortach w Ciechocinku. Samorząd województwa wspierał finansowo imprezy w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym (m. in. warsztaty z robotyki) i bydgoskiej spalarni odpadów (m.in. warsztaty z decoupage’u), na Górze Zamkowej w Grudziądzu (warsztaty ecodesignu i malowania wzorów na koszulkach), na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku (wielkie dmuchańce i ścianka wspinaczkowa), w tematycznej wiosce górniczej w Pile w powiecie tucholskim (warsztaty z kowalstwa artystycznego i filcowania), pijalni wód mineralnych w Inowrocławiu (warsztaty mydlarskie i degustacja lokalnych wód) oraz na Jordankach w Toruniu (zwiedzanie obiektu, warsztaty taneczne).   

 

Regionalną kulminacją Dni Otwartych było spotkanie dla całych rodzin w gmachu głównym Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2. Zaprosiliśmy m. in. na wspólne pieczenie pierników, poznawanie tajników druku 3D i robotyki, warsztaty tworzenia biżuterii inspirowanej motywami kultur pradziejowych i programowania dla najmłodszych oraz wiele niespodzianek. Przed urzędem wylądował prawdziwy szybowiec, a chętni mogli poznać możliwości bezzałogowego systemu powietrznego, czyli drona.

 

 

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że województwo kujawsko-pomorskie najefektywniej w Polsce wykorzystało środki finansowe dostępne w ramach programów operacyjnych perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2007-2013. – To sukces nas wszystkich, w tym przede wszystkim beneficjentów, którzy skutecznie aplikowali o środki i potrafili właściwie je wykorzystać na rzecz lokalnych społeczności i rozwoju regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 maja 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2019 r.

 

Dnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDnie Otwarte Funduszy UE w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

 

Dni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKPDni Otwarte Funduszy UE w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, fot. Tymon Markowski dla UMWKP