Aktualności

Uczestnicy spotkania w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Sąsiedztwa i Negocjacji w sprawie Rozszerzenia
Uczestnicy spotkania w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Sąsiedztwa i Negocjacji w sprawie Rozszerzenia

Rozmowy z przedstawicielami Komisji Europejskiej

W Brukseli odbyły się 20 stycznia rozmowy przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego z reprezentantami Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Sąsiedztwa i Negocjacji w sprawie Rozszerzenia (DG NEAR) oraz Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji i Kultury (DG EAC). Spotkania – organizowane z udziałem Biura Regionalnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli – mają na celu merytoryczne wsparcie Urzędu Marszałkowskiego przy aplikowaniu i realizacji projektów ogłaszanych przez Komisję Europejską

 

Rozmowy dotyczyły kryteriów udziału w konkursach Unii Europejskiej, które są doskonałą okazją do ubiegania się o dodatkowe środki unijne, a przede wszystkim realizacji efektywnej współpracy z partnerami zagranicznymi. W ramach spotkań ze specjalistami ds. pomocy i współpracy międzynarodowej z DG NEAR poruszona została tematyka  możliwości dalszej współpracy województwa kujawsko-pomorskiego z regionem Imereti oraz nawiązania współpracy z Mołdawią przy udziale finansowym środków unijnych. 

 

Spotkanie w DG EAC miało charakter doradczy i było skupione na Programie Kreatywna Europa, który oferuje wsparcie finansowe na działania kulturalne, audiowizualne i kreatywne, na które w latach 2014-2020 przeznaczone zostało 1,46 mld euro.

 

Podczas rozmów Urząd Marszałkowski reprezentowali zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Sylwia Tubielewicz-Olejnik oraz p.o. dyrektora Biura Regionalnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli Mieszko Matusiak. Ze strony DG NEAR w rozmowach uczestniczyli specjaliści ds. pomocy i współpracy międzynarodowej, Jari Haapala, Rafaella Boudron oraz Gianpiero Borzillo. DG EAC reprezentowali Marc Vanderhaegen oraz Silvia Calbi, specjaliści ds. programu Kreatywna Europa. W spotkaniu brał również udział Ioseb Khakhaleishvili, wicegubernator gruzińskiej prowincji Imeretia.

 

Czytaj też: O naszym RPO z przedstawicielami Komisji Europejskiej

 

Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli

 

21 stycznia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2016 r.