Aktualności

Przejazd promocyjny BiT City, październik 2015, fot. Andrzej Goiński
Przejazd promocyjny BiT City, październik 2015, fot. Andrzej Goiński

Kolej: seniorzy płacą jedną trzecią

Osoby w wieku 60 plus mogą w Kujawsko-Pomorskiem korzystać z adresowanej specjalnie do nich nowej kolejowej oferty promocyjnej na przejazdy liniami obsługiwanymi przez Przewozy Regionalne. Zniżka wynosi aż 70 procent ceny biletu, jej hasło to „Kolej dla seniora”.

 

Promocja obejmuje jednorazowe bilety na przejazdy w jedną stronę w dowolnych relacjach na liniach Bydgoszcz Główna – Toruń Wschodni, Toruń Wschodni – Mogilno oraz Inowrocław – Bydgoszcz Główna, z godzinami odjazdów 8.00-14.00 i 16.00-24.00.

 

Co to dokładnie oznacza? Na przykład cena przejazdu na trasie Bydgoszcz-Mogilno kosztuje 4,83 zł, Bydgoszcz-Solec 2,28 zł, Bydgoszcz-Inowrocław 3,51 zł, a Bydgoszcz-Toruń 4,05 zł. Przewoźnik zakłada, że to propozycja konkurencyjna wobec stawek w innych formach pasażerskiego transportu zbiorowego. Wszystkie szczegóły na portalu PR

 

Bilety w promocyjnych cenach można kupować nie tylko w kasach i automatach biletowych, ale także za pośrednictwem systemu internetowej sprzedaży biletów na stronie internetowej www.biletyregionalne.pl oraz systemów sprzedażnych dostępnych za pomocą telefonów komórkowych, a także w pociągach.

 

Bilety kolejowe na połączenia regionalne w Kujawsko-Pomorskiem – za sprawą wprowadzonej przez marszałkowską administrację jednolitej taryfy wojewódzkiej – są najniższe w kraju. – Po inwestycjach w infrastrukturę i tabor to kolejny krok na drodze do upowszechniania kolei jako wygodnego, dostępnego i przyjaznego środowisku środka transportu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 stycznia 2015 r.