Aktualności

Spektakl „Złoto i liście” w Teatrze Muzycznym, uwieczniony przez Pawła Modlińskiego
Spektakl „Złoto i liście” w Teatrze Muzycznym, uwieczniony przez Pawła Modlińskiego

Zaproszenie na spotkania z kulturą

Najbliższy weekend z kulturą to koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy, wernisaż wystawy fotograficznej w Teatrze Muzycznym w Toruniu oraz popołudnie z kolędą w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu.

 

Filharmonia Pomorska zaprasza na dwa koncerty. W piątek (22 stycznia) w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FP pod batutą Eugene’a Tzigane’a zabrzmią IV symfonia Beethovena i poemat symfoniczny „Tako rzecze Zaratustra” Ryszarda Straussa. W sobotę (23 stycznia) Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy z okazji 30-lecia swojego istnienia wraz z Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis wykona utwory Bacha, Purcella, Wiechowicza, Marka Jasińskiego i Godziemby-Trytka. Więcej.

 

W tym miesiącu mijają dwa lata od powstania Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. Z tej okazji w piątek (22 stycznia) odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Pawła Modlińskiego „Teatr Muzyczny w obiektywie”, prezentującej zdjęcia z dotychczasowej działalności teatru, między innymi z 10 spektakli, a także najciekawszych koncertów, jakie odbyły się na scenie Pałacu Dąmbskich. Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18 oraz podczas spektakli i koncertów.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza w piątek (22 stycznia) na koncert zespołu Alameda 2, który tworzą Jakub Ziółek i Mikołaj Zieliński. Grupa w swojej twórczości łączy ducha muzyki dawnej, kameralnej i amerykańskiego prymitywizmu, a sami swoją twórczość nazywają „progresywnym folkiem”. Koncert odbędzie się na strychu Biblioteki Głównej od godziny 19. Wstęp wolny. Więcej.

 

MET zaprasza w niedzielę (24 stycznia) na „Popołudnie z kolędą”. W programie film „Gwiazda dobrej nadziei”, prezentujący jasełka w wykonaniu wychowanków ośrodka wychowawczego Bona Espero z Brazylii, zajęcia plastyczne, opowieści o zwyczajach kolędniczych oraz wspólne śpiewanie kolęd. Po spotkaniu (w ramach biletu na imprezę) będzie można zwiedzić wystawę „Przewodnik po Bożym Narodzeniu”. Więcej.

 

Filharmonia Pomorska, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy i Muzeum Etnograficzne w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 stycznia 2016 r.