Aktualności

Fot. Jacek Smarz
Fot. Jacek Smarz

Rozmowy o inwestycjach sportowych

Samorządowcy z regionu rozmawiają dziś (24 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim z przedstawicielami Ministerstwa Sportu i Turystyki o nowych zasadach finansowania inwestycji sportowych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W spotkaniu uczestniczy ponad 100 przedstawicieli gmin i powiatów.

 

Środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę obiektów sportowych były dotąd dzielone za pośrednictwem samorządu województwa: sejmik przyjmował i aktualizował w tym celu Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Według nowych zasad samorządy lokalne, stowarzyszenia i kluby sportowe będą kierować wnioski inwestycyjne bezpośrednio do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Dzięki dotychczasowej współpracy rządu, samorządu województwa, gmin oraz powiatów z regionu ze sportowej mapy województwa zniknęło wiele białych plam. Wszystkie gminy posiadają przynajmniej jedną pełnowymiarową halę sportową, a wszystkie powiaty otrzymały możliwość budowy pierwszych na swym terenie krytych pływalni – dziś baseny działają w niemal każdym powiecie.

 

– Chcemy nadal współdziałać z przedstawicielami rządu oraz samorządów lokalnych w obszarze rozwoju infrastruktury sportowej w regionie. Liczymy, że podczas spotkania wypracujemy nowe zasady współpracy – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

 

W dzisiejszym spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim uczestniczy Remigiusz Ludwig – wicedyrektor Departamentu Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 lutego 2017 r.