Aktualności

Laureaci IX edycji konkursu „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Laureaci IX edycji konkursu „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Rodzynki z pozarządówki po raz dziesiąty

Dziś (17 marca) ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń w dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu o nagrody marszałka województwa  „Rodzynki z pozarządówki”, wyróżniającego najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez kujawsko-pomorskie organizacje pozarządowe.

 

Działające w Kujawsko-Pomorskiem instytucje trzeciego sektora to ważni partnerzy samorządowych władz województwa w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego. Korzystamy z ich wiedzy i doświadczenia, dzięki czemu nasze wspólne inicjatywy są bardziej skuteczne i efektywne. Ideą konkursu „Rodzynki z pozarządówki” jest wsparcie mniejszych organizacji, opierających się przede wszystkim na wolontariacie, których interesujące, nowatorskie działania mogą być inspiracją dla innych ngo-sów  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Do rywalizacji o wyróżnienie i związaną z nim nagrodę finansową może stanąć każda organizacja prowadząca działalność pożytku publicznego, która ma swoją siedzibę (lub oddział) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i której roczny przychód nie przekracza 300 tysięcy złotych. W konkursie nie mogą uczestniczyć organizacje nagrodzone w ostatnich trzech edycjach. W puli nagród jest 30 tysięcy złotych. Szczegółowych informacji udziela Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (tel.: 571 293 076, 571 293 077 i 571 204 292, e-mail: ngo@kujawsko-pomorskie.pl).

 

 

W trakcie dziewięciu poprzednich edycji konkursu nagrodziliśmy w sumie 119 organizacji. Wśród ubiegłorocznych laureatów znalazły się między innymi: Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna za ożywienie szlaku św. Jakuba na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego, bydgoski oddział Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowanie Młodzieży za organizację wyjazdu integracyjnego „Nie jesteś sam” oraz Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Amicus z Kruszwicy za realizację inicjatywy „Dialog Pokoleń – integracja i animacja społeczno-kulturalna seniorów”. Poniżej informacje o wszystkich, dotychczasowych edycjach konkursu:

 

Co roku Urząd Marszałkowski powierza organizacjom pozarządowym realizację ważnych zadań publicznych między innymi w dziedzinie kultury, sportu, zdrowia, rozwiązywania problemów uzależnień i integracji społecznej. W 2017 roku trafi na ten cel ponad 6,5 milionów złotych (więcej). W strukturze Urzędu Marszałkowskiego funkcjonuje Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (strona internetowa prowadzona przez Biuro), ważną rolę konsultacyjną i doradczą spełniają Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Co roku prowadzimy też kampanię zachęcającą do przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego z województwa kujawsko-pomorskiego (więcej).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 lutego 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 marca 2017 r.