Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Rozmowy o bezpiecznym eksporcie

„Bezpieczeństwo i finansowanie działalności eksportowej przedsiębiorstwa” to tytuł seminarium organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, które odbyło się dziś (30 maja) w Urzędzie Marszałkowskim.

 

To kolejne w tym roku spotkanie z cyklu „Biznes bez granic”. Partnerami merytorycznymi są IFIS Finance oraz Bisnode Polska. Seminarium skierowane jest do polskich przedsiębiorców z różnych branż, prowadzących wymianę handlową z zagranicą lub planujących ekspansję na zagraniczne rynki.

 

Tematyka seminarium obejmowała zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w eksporcie, zarówno w zakresie finansowania działalności eksportowej jak i w kontekście bezpiecznego doboru partnerów biznesowych. Przedstawiciele IFIS Finance omówili m.in. problematykę ryzyk w handlu międzynarodowym, wybrane formy rozliczeń międzynarodowych i sposoby ograniczania ryzyka transakcyjnego, faktoring jako metodę finansowania i zapewnienia bezpieczeństwa obrotu w handlu zagranicznym, kwestię ubezpieczenia należności handlowych w handlu międzynarodowym. Przedstawiciele firmy Bisnode Polska zaprezentowali, pod jakimi względami warto sprawdzić wiarygodność potencjalnego partnera biznesowego przed rozpoczęciem współpracy z nową firmą.

 

Program spotkania

 

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE)

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

30 maja 2017 r.