Rówieśnicy Niepodległej

Bernadetta Ruszkiewicz, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Bernadetta Ruszkiewicz, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Bernadetta Ruszkiewicz

Mieszkanka Torunia, której kulturalne życie miasta jest bliskie. Kocha kino, teatr i muzykę. Spektakle musicalowe i taniec – zajmują szczególne miejsce w jej sercu. Przez dekadę mieszkała we Włoszech, pomagała w wychowaniu prawnuka.

 

Urodziła się 13 marca 1924 roku w Toruniu. Wychowana w wielodzietnej rodzinie, miała pięcioro rodzeństwa. Ojciec Pani Bernadetty pracował w wojsku, mama zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci. Czas wojny i okupacji spędziła w rodzinnym mieście. Jako młoda dziewczyna wyjechała do Żar (województwo lubuskie), tam podjęła pracę w domu seniora. Tam też na świat przyszedł jedyny syn pani Bernadetty, Andrzej. Do Torunia wróciła w 1953 roku. Do czasu przejścia na emeryturę pracowała w toruńskim Zakładzie Przemysłu Odzieżowego „TORPO”. Poświęciła się pracy zawodowej, prowadzeniu domu i wychowywaniu syna. Jest babcią dwóch wnuczek, doczekała się także prawnuka. Będąc na emeryturze, zaangażowała się w działalność w klubie seniora.

Lubi czytać prasę, oglądać telewizję, być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Bliscy cenią ją pogodę ducha, której seniorce nie brakuje.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

marzec 2024 r.