Aktualności

Rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek Grzybowski
Rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek Grzybowski

Rowerami przez Brodnicki Park Krajobrazowy

Urząd Marszałkowski zaprasza na cykl rodzinnych rajdów dla miłośników dwóch kółek „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Kolejna w tym roku impreza odbędzie się w niedzielę (26 czerwca) w Brodnicy.

 

Malownicza trasa rajdu będzie wiodła przez Brodniki Park Krajobrazowy. Start o godzinie 11 przy Starej Plaży na Niskim Brodnie. Na trasie przejazu znajdą się między innymi jeziora Bachotek i Bartno oraz Ośrodek Wypoczynkowy „Na Wzgórzu”. Na plaży przy polu biwakowym przy drodze Grzmięca-Zbiczno zaplanowano półgodzinny postój, połączony z pokazami grupy rowerowej MTB oraz prelekcją na temat Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Powrót między innymi nową ścieżkę rowerową do Brodnicy. Zakończenie rajdu na terenie Restauracji Omega, gdzie na uczestników czekać będą pamiątkowe medale oraz konkursy z nagrodami.

 

Na pierwszych 300 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe: numer startowy, pamiątkowa koszulka oraz talon na posiłek na mecie. Na najmłodszych uczestników, dla których będzie to pierwszy rajd rowerowy przygotowano pamiątkowe dyplomy. 

 

Rajd w Brodnicy będzie trzecim z cyklu tegorocznych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Pierwszy odbył się 23 kwietnia we Włocławku w ramach  wojewódzkiej inauguracji sezonu turystycznego (więcej). Drugi przejazd zorganizowaliśmy 15 maja w Żninie (więcej). Podobne imprezy zaplanowano także w Świeciu i Toruniu. Już niebawem szczegóły daty, szczegóły tras przejazdów oraz informacje o zapisach. Zapraszamy!

 

Zapisy oraz więcej informacji na stronie www.kujawsko-pomorskienarowery.pl

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 czerwca 2016 r.

 

Rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek Grzybowski