Aktualności

Uroczystość otwarcia pracowni rezonansowej w Aleksandrowie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Uroczystość otwarcia pracowni rezonansowej w Aleksandrowie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Rezonans magnetyczny dla mieszkańców Aleksandrowa i okolic

Pacjenci Powiatowego Szpitala w Aleksandrowie Kujawskim mogą już korzystać z uruchomionej właśnie nowej pracowni rezonansu magnetycznego. W dzisiejszej ceremonii, która odbyła się 14 kwietnia, uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

– Szpitale powiatowe to ważne ogniwo publicznej służby zdrowia. Serdecznie gratuluję kierownictwu szpitala i wszystkim w nim zatrudnionym konsekwencji w działaniach na rzecz jeszcze lepszych warunków diagnostyki, leczenia i hospitalizacji. Jak wiemy, badanie metodą rezonansu magnetycznego to w dziedzinie diagnostyki obrazowej najwyższa półka – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zakup aparatury i adaptacja pomieszczeń na potrzeby pracowni kosztowały 7 milionów złotych. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w oprzyrządowanie umożliwiające diagnostykę u chorych kwalifikowanych do leczenia bariatrycznego, a także u pacjentów cierpiących na zaburzenia klaustrofobiczne.

Inwestycja została sfinansowana w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, stworzonego w związku z epidemią Covid-19 i finansowanego ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Wartość segmentu dotyczącego niezbędnych inwestycji w szpitalach w całym regionie to 76 milionów złotych. Łączne wsparcie dla aleksandrowskiej lecznicy, która w ramach swojej puli m.in. uruchomiła zupełnie nowy oddział anestezjologii i intensywnej opieki medycznej, wynosi ponad 20 milionów złotych.

Zobacz też:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

14 kwietnia 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2023 r.

Uroczystość otwarcia pracowni rezonansowej w Aleksandrowie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość otwarcia pracowni rezonansowej w Aleksandrowie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość otwarcia pracowni rezonansowej w Aleksandrowie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość otwarcia pracowni rezonansowej w Aleksandrowie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPFot. Mikołaj Kuras dla UMWKP