Aktualności

Spotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Spotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Region stawia na uczelnie

Marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz pełnomocnik zarządu województwa ds. nauki, badań i wdrożeń  prof. Bogusław Buszewski spotkali się w piątek (17 lipca) z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu. Tematem rozmów były Strategia Rozwoju Województwa oraz współpraca świata nauki i biznesu.

 

– W dzisiejszych warunkach szansę na rozwój i trwały wzrost daje jedynie gospodarka oparta na wiedzy, taka, w której istotny jest udział innowacji i efektów komercjalizacji badań naukowych. Nie ma rozwoju bez wiedzy. Z tym związane są nasze oczekiwania wobec środowiska naukowego – mówił marszałek Piotr Całbecki, który zadeklarował dziś m.in. możliwość powstania pod skrzydłami samorządu województwa instytutu badawczo-wdrożeniowego dedykowanego młodym naukowcom z myślą o komercjalizacji wyników badań naukowych. 

 

 

W spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim uczestniczyli rektorzy, prorektorzy i rektorzy elekci dziesięciu wiodących uczelni regionu, państwowych i prywatnych, oraz prezes Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Michał Korolko. Wśród tematów wystąpień i debaty były także m.in. najważniejsze projekty badawcze kujawsko-pomorskich uniwersytetów i szkół wyższych oraz współpraca instytucji naukowych z samorządem województwa. 

 

Samorząd województwa wspiera rozwój nauki i instytucji naukowo-badawczych m.in. poprzez dofinansowanie (ze środków Unii Europejskiej w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego) inwestycji w ich zaplecza badawcze.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 lipca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2020 r. 

 

Spotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP