Aktualności

Regaty, pikniki i koncerty na początek Święta Województwa

Regaty, pikniki i koncerty na początek Święta Województwa

Regaty wiślane (28-30 maja) z Włocławka przez Toruń i Solec Kujawski do Bydgoszczy zainaugurują tegoroczne obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród innych zaplanowanych na koniec tygodnia atrakcji znalazły się koncerty oraz rodzinne imprezy: „Majówka na trawie” w Grudziądzu (29-31 maja), pikniki w ośmiu parkach krajobrazowych (31 maja), „Bajkowa Bydgoszcz” na Wyspie Młyńskiej (31 maja) oraz Kujawsko-Pomorski Piknik Żużlowy na toruńskiej Motoarenie (31 maja). Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Regaty wiślane i koncerty

Długodystansowe Regaty Wiślane „Twarzą do Wisły” to żeglarska impreza, która w ciągu trzech dni (28-30 maja) odwiedzi Włocławek (28 maja), Toruń (29 maja), Solec Kujawski i Bydgoszcz (30 maja). Szereg atrakcji przygotowano z myślą o publiczności. W programie rodzinnych pikników między innymi pokazy łodzi motorowodnych, smoczych łodzi i osad wioślarskich.

 

Zapraszamy również na odbywające się w ramach regat koncerty:

 • Włocławek – czwartek (28 maja), godzina 20, Przystań Wodna na Wiśle  – koncert „Serca bicie dla Kujawsko-Pomorskiego” z udziałem Krystyny Prońko, Janusza Szroma oraz laureatów Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy,
 • Toruń – piątek (29 maja), godzina 20, Bulwar Filadelfijski przy przystani AZS – koncert zespołu Kumka Olik oraz Krissy Matthews
 • Bydgoszcz – sobota (30 maja), godzina 20, Wyspa Młyńska – koncert zespołu Manchester

Każdy wieczór zakończą koncerty szant.

 

Pikniki w kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych

 

 

Festyn wodniacki w Toruniu, fot. Andrzej Goiński

 

Regaty wiślane w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

 

Regaty wiślane i koncerty we Włocławku, fot. Andrzej Goiński.

 

Koncert „Serca bicie” we Włocławku, fot. Paweł Skraba.

 

Majówka na trawie w Grudziądzu

Na trzy dni (29-31 maja) Rynek Główny w Grudziądzu zamieni się w zieloną wyspę – ekologiczną przestrzeń sprzyjającą odpoczynkowi i relaksowi na łonie natury. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie śniadanie. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą koszy piknikowych i koców. Zdrowe produkty będzie można także zakupić na towarzyszącym śniadaniu eko-jarmarku. W programie imprezy także koncerty, wystawy, warsztaty i konkursy z nagrodami.

Majówka na trawie, Grudziądz, fot. UM Grudziądz

 

Pikniki rodzinne w parkach krajobrazowych

Częścią obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego są także pikniki w ośmiu parkach krajobrazowych organizowane 31 maja z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników imprez czeka mnóstwo atrakcji: budowa kartonowego miasteczka, botaniczne warsztaty kulinarne, wykonywanie filtrów do wody za pomocą skarpety, warsztaty plastyczne, zawody w segregowaniu odpadów, pokazy z ratownictwa wodnego, wspólne puszczanie baniek, mydlana zumba, występy muzyczne i wiele innych. W organizowanych podczas pikników konkursach do wygrania będzie rower górski.

 

Pikniki w parkach krajobrazowych:

 • Brodnica – ul. Zamkowa, godzina 15-18,
 • Kowal -Park Miejski przy Centrum Społeczno-Kulturalnym, godzina 15-20,
 • Górzno – rynek, godzina 13-16,
 • Więcbork – rynek, godzina 15-20,
 • Kruszwica – parking przy Mysiej wierzy, godzina 15-19,
 • Tuchola – rynek, godzina 15-19,
 • Tleń – kąpielisko gminne, godzina 14-19,
 • Świecie – park przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, godzina 14-19.

 

 

Bajkowa Bydgoszcz

Wpisująca się obchody Dnia Dziecka oraz Święto Województwa niedzielna (31 maja) impreza „Bajkowa Bydgoszcz” to wypełnione atrakcjami wydarzenie organizowane z myślą o najmłodszych. Na Wyspie Młyńskiej odbędą się gry i zabawy, konkursy z nagrodami, występy na scenie i emisje bajek. Podczas festynu w ramach organizowanej przez Urząd Marszałkowski oraz wydawnictwo Express Media akcji „Tu jest smacznie – tu jest super” odbędą się między innymi warsztaty kulinarne i degustacje regionalnych przysmaków. Początek o godzinie 12.

 

Kujawsko-Pomorski Piknik Żużlowy

W niedzielę (31 maja) na toruńskiej Motoarenie odbędą się Derby Kujaw i Pomorza. KS Toruń zmierzy się z GKM Grudziądz, który po latach nieobecności powrócił do ekstraligi żużlowej. Przed meczem na kibiców czekają atrakcje, m.in. wyścigi rowerowe (zwycięzca wygrywa rower), miasteczko motocyklowe oraz konkursy z nagrodami rzeczowymi. Początek o godzinie 17.

Kujawsko-pomorski piknik żużlowy, fot. Andrzej Goiński

 

Inowrocławskie Lato Muzyczne

Pierwszy z wpisanych w obchody Święta Województwa koncertów Inowrocławskiego Lata Muzycznego w niedzielę (31 maja). W muszli koncertowej odbędzie się finał XXI Dziecięcego Festiwalu Piosenki „Pokażemy, co umiemy”. Początek o godzinie 16.

 

Program Święta Województwa tutaj

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

28 maja 2015 r.