Aktualności

Fot. Prace na budowie centrum (luty 2015), fot. Tymon Markowski

Centrum dla branży wystawienniczej

W Bydgoszczy dobiegają końca XXIII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2015. W przyszłości ta największa branżowa impreza wystawiennicza w kraju będzie mogła się odbywać w nowoczesnym centrum targowo-wystawienniczym, które powstaje w bydgoskim Myślęcinku dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

– Tworzenie warunków dla rozwoju biznesu jest jednym z priorytetów samorządu województwa. Ważną grupę działań stanowią te dotyczące tworzenia dogodnej przestrzeni inwestycyjnej i dobrego klimatu dla rozwoju firm. Na wsparcie przedsiębiorczości przeznaczyliśmy co czwartą złotówkę z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Traktujemy je priorytetowo również w nowym unijnym rozdaniu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W wyniku ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski konkursu, zarząd województwa podjął decyzję o przyznaniu 20,6 miliona złotych dofinansowania na budowę Centrum Targowo-Wystawienniczego u zbiegu ulic Gdańskiej oraz Jeździeckiej w Bydgoszczy (Myślęcinek). Beneficjentem wsparcia jest Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. W ramach realizacji inwestycji powstanie hala targowa o powierzchni prawie 11 tysięcy metrów kwadratowych z antresolą oraz dwukondygnacyjna część administracyjno-konferencyjna o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt obejmuje również zakup wyposażenia oraz zagospodarowanie terenu wokół hali, w tym między innymi budowę parkingów. Budowa ma się zakończyć we wrześniu.

 

Czytaj też: Infrastruktura dla inwestorów i biznesu

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 maja 2015 r.