Aktualności

fot. Tymoteusz Tymiński

Razem dla kujawsko-pomorskiej wsi – wygraj nagrody

Dostrzegasz zmiany w Twojej miejscowości, gminie, powiecie? Korzystasz z nowych placów zabaw, bezpiecznych dróg i ścieżek rowerowych? Pokaż nam te zmiany, zrób zdjęcie, napisz wiersz, wymyśl hasło i weź udział w konkursach organizowanych w naszym wydawnictwie „Razem dla kujawsko-pomorskiej wsi. Powiaty brodnicki, golubsko-dobrzyński, rypiński i wąbrzeski”.

 

Nagrodą główną jest voucher o wartości 2,5 tysiąca złotych na wycieczkę do dowolnego miejsca, które sam wybierzesz. Wystarczy odpowiedzieć na pytania zawarte na kuponie znajdującym się w wydawnictwie i przesłać lub przynieść do 17 kwietnia do biura konkursu (biuro podawcze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, plac Teatralny 2, 87-100 Toruń). Przyjmujemy odpowiedzi tylko na oryginalnych kuponach.

 

Do zdobycia są vouchery do spa w Herbarium Hotel&Spa w Chomiąży Szlacheckiej (pow. żniński) i Pałacu Romantycznym w Turznie (pow. toruński) oraz atrakcyjne pobyty w ośrodkach turystycznych ulokowanych w różnych częściach naszego województwa, między innymi w sanatorium „Przy Tężni” w Inowrocławiu, ośrodku wczasowym w Przydworzu (pow. wąbrzeski), pensjonacie „Salvadore” w Przyjezierzu (pow. mogileński) oraz gospodarstwie agroturystycznym „Sienkiewiczówka” w Zajezierzu (pow. inowrocławski).

 

Na chętnych do udziału w konkursach czekają też bezpłatne wejściówki na koncerty w instytucjach kultury Urzędu Marszałkowskiego. Zapraszamy do Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni i Pałacu w Lubostroniu.

 

Regulaminy konkursów tutaj.

 

Można będzie zwiedzić Kalwarię Pakoską (pow. inowrocławski) oraz dwie wioski tematyczne, Górniczą i Ptasią (pow. tucholski). Zapisy chętnych odbędą się 13 kwietnia, szczegóły tutaj.

 

„Razem dla wsi. Powiaty brodnicki, golubsko-dobrzyński, rypiński i wąbrzeski” jest trzecim z wydawnictw, obrazujących zmiany, jakie zaszły na kujawsko-pomorskiej wsi dzięki inwestycjom i przedsięwzięciom finansowanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Program Operacyjny RYBY na lata 2007-2013. Całość można zobaczyć tutaj.

 

Wydawnictwa dotyczące wsi są kontynuacją cyklu „Razem dla regionu”, które przedstawiały inwestycje realizowane przede wszystkim w kujawsko-pomorskich miastach. Wszystkie znajdują się na stronie: archiwum.kujawsko-pomorskie.pl/razemdlaregionu.

 

Wersje elektroniczne wydawnictw znajdują się tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 kwietnia 2015 r.