Aktualności

Uczestnicy rajdu przejadą urokliwym zakątkami Brodnickiego Parku Krajobrazowego, fot. Łukasz Piecyk
Uczestnicy rajdu przejadą urokliwym zakątkami Brodnickiego Parku Krajobrazowego, fot. Łukasz Piecyk

Rajd rowerowy w Brodnickim Parku Krajobrazowym

Zapraszamy na rajd rowerowy, który wystartuje w sobotę (25 sierpnia) ze Starej Plaży na Niskim Brodnie i będzie biegł urokliwymi drogami i ścieżkami Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

 

Trasa rajdu wynosi ok. 30 km i będzie przebiegała następująco: początek na Starej Plaży na Niskim Brodnie, dalej Jaśkową Drogą do Żmijewka, następnie zamiana drogi w kierunku Osady Lisa Młyn nad Wysokim Brodnem, dalej do wsi Anielewo aż do grodu Foluszek, następnie dojazd do końca Jaśkowej Drogi w Zbicznie, dalej dydaktyczną ścieżką rowerową wzdłuż jeziora Zbiczno, aż do bunkrów przy Skarlance, następnie naokoło jeziora Strzemiuszek, dalej koło Miętowego Gaju i Dyrekcji Brodnickiego Parku Krajobrazowego kierując się w stronę Brzezinek, skąd uczestnicy pojadą w kierunku Żmijewa i wjeżdżając na Jaśkową Drogę skierują się na miejsce mety – Starą Plażę na Niskim Brodnie.

 

Na rajd zaprasza Brodnicki Park Krajobrazowy oraz Miasto Brodnica. Rajd dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Więcej o rajdzie na stronie Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik Prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 sierpnia 2018 r.