Aktualności

Fot. Jacek Piotrowski

Radioterapia we Włocławku już pod dachem

Trwają zaawansowane prace na budowie włocławskiego zakładu teleradioterapii bydgoskiego regionalnego Centrum Onkologii. W wyniku inwestycji, której zakończenie przewidziano na koniec roku, powstanie jednostka która znacznie ułatwi pacjentom mieszkającym w rejonie Włocławka odbywanie takiego leczenia. CO jest jedną z 22 placówek medycznych w całym regionie, które decyzją zarządu województwa otrzymały jesienią środki na przedsięwzięcia modernizacyjne i rozwojowe z puli naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

– Radioterapia jest skuteczną metodą leczenia w wielu chorobach nowotworowych, dlatego uznaliśmy za konieczne, by taka jednostka na potrzeby mieszkańców tej części regionu powstała. Dostęp do medycyny onkologicznej powinien być jak najłatwiejszy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Zakład radioterapii uzupełni funkcjonujące we Włocławku Centrum Diagnostyczno-Lecznicze, które jest filią bydgoskiego ośrodka onkologicznego. Placówka świadczy zaawansowaną technologicznie diagnostykę obrazową (rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, badania techniką USG, mammografia), posiada też zespół poradni przyjmujących pacjentów w trybie ambulatoryjnym, salę zabiegową z chirurgią jednego dnia oraz ambulatorium chemioterapii.

 

Na potrzeby jej nowej jednostki, w której będzie się leczyć nawet tysiąc pacjentów rocznie, powstaje przy ul. Łęgskiej 55 trzykondygnacyjny budynek z dwoma bunkrami na stosowane w leczeniu nowotworów akceleratory wysokoenergetyczne. Prace budowlane powinny się zakończyć w czerwcu, zakład przyjmie pierwszych pacjentów na początku przyszłego roku. Wartość wsparcia z RPO WK-P wynosi ponad 16 milionów złotych.

 

Fot. Jacek Piotrowski

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 lutego 2015 r.