Aktualności

Ograniczamy wykluczenie cyfrowe

Ograniczamy wykluczenie cyfrowe

Rozpoczynamy realizację drugiej edycji programu pomocowego samorządu województwa, w ramach którego do niezamożnych gospodarstw domowych w całym regonie trafiają przekazane nieodpłatnie komputery i łącza internetowe. 11 lutego została podpisana umowa z dostawcą sprzętu, pierwsze szkolenia dla beneficjentów w marcu

 

– To wiadomość na którą czeka wiele osób. Program jest kontynuacją naszych poprzednich działań na rzecz eliminacji wykluczenia cyfrowego. Zdecydowaliśmy się na nie, bo samorządowi województwa łatwiej pozyskać środki na tak duże przedsięwzięcie, a potrzeby istnieją. Jak wiadomo, bez komputera i internetu oraz umiejętności korzystania z zasobów i możliwości komunikacyjnych jakie daje sieć trudno funkcjonować we współczesnym społeczeństwie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Wsparcie adresujemy do prawie 2000 niezamożnych rodzin w cały regionie, w tym do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i takich, w których ktoś z domowników jest osobą niepełnosprawną. Oprócz przekazania przenośnego komputera (z oprogramowaniem oraz urządzeniami peryferyjnymi, w tym także dostosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych) i opłaconego na rok dostępu do internetu na pakiet składają się także cykl szkoleń z podstaw obsługi komputera oraz serwis gwarancyjny.

 

Koszt przedsięwzięcia to blisko 13 milionów złotych. Wybranym w przetargu dostawcą sprzętu i operatorem pozostałych elementów programu jest firma Komputronik Biznes.

 

Szczegółowa informacja dotycząca beneficjentów (podział na gminy) oraz sprzętu tutaj.

 

Czytaj też Internetowa wędka już!

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego  

 

18 grudnia 2015 r.