Aktualności

II Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. Mikołaja Kopernika „Per Musicam Ad Astra”

Przez muzykę do gwiazd

„Magnificat” Martina Palmeriego  zabrzmi w sobotę (27 czerwca) w toruńskim Dworze Artusa podczas koncertu inaugurującego III Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. Mikołaja Kopernika „Per Musicam Ad Astra”.  Wydarzenie jest częścią obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 
W trzeciej edycji festiwalu wezmą udział chóry i zespoły wokalne z Węgier, Niemiec, Portoryko, RPA, Litwy, Singapuru i Polski. Dziesięć festiwalowych koncertów odbędzie się w Toruniu, Inowrocławiu i Bydgoszczy. Podczas koncertu inaugurującego wystąpią: Chór Astrolabium, Capella Bydgostiensis pod przewodnictwem Kingi Litowskiej, solistki Aleksandra Turalska i Agata Schmidt, grający na bandoneonie Mario Stefano Pietrodarchi oraz pianista i kompozytor utworu koncertowego Martin Palmeri. Wydarzenie poprowadzą Kamila Nielek-Zawadzka i Dariusz Wyczółkowski. Początek o godzinie 19. Koncert zostanie powtórzony podczas finału festiwalu w środę (1 lipca) w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Początek także o godzinie 19.
 
Przesłuchania konkursowe odbędą się w poniedziałek i wtorek (29 i 30 czerwca) w Dworze Artusa. Ceremonia wręczenia nagród we wtorek o godzinie 20 w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe, oprócz koncertów inauguracyjnego i finałowego, wstęp wolny.
 
Program festiwalu znajduje się tutaj.
 
Więcej informacji na stronie: www.pmaa.pl

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 
 
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
 

24 czerwca 2015 r.