Aktualności

Festiwal piosenki ranczerskiej

Festiwal piosenki ranczerskiej

W piątek (26 czerwca) w Kikole (powiat lipnowski) odbędzie się finał 4. Festiwalu Piosenki Ranczerskiej Wilkowyjce 2015. Na widzów czekają występy finalistów, lokalnych artystów oraz koncerty zaproszonych zespołów. Impreza wpisuje się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 
Na festiwal piosenki ranczerskiej  składają się piosenki i skecze na temat życia codziennego na wsi i w małych miasteczkach.  Główne konkurencje konkursu to: „nasze relacje w krzywym zwierciadle”, czyli piosenka nawiązująca do popularnego serialu Telewizji Polskiej „Ranczo”, ale traktująca o lokalnych liderach i problemach, „szczęście to możliwości działania”, czyli piosenka dotycząca Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Europy, skecz „mądrości z ławeczki”, dotyczący wyboru zawodu przez młodych oraz skecz „jak to jest z tą kasą” na temat PROW. Konkurs odbywa się w czterech kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.
 
Castingi do imprezy odbyły się w Pułtusku w województwie mazowieckim oraz Jabłonowie Pomorskim (powiat brodnicki). Półfinał miał miejsce w Nowym Tomyślu w województwie wielkopolskim. Podczas finału w Kikole wystąpią wybrani przez jury, najlepsi wykonawcy autorskich piosenek i skeczy. Początek imprezy o godzinie 15.45.
 
Finał festiwalu uświetnią koncerty zespołów Maxel oraz Weekend. Publiczności zgromadzonej w Kikole zaprezentują się także aktorzy serialu „Ranczo”: Ewa Kuryło, Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski oraz Piotr Pręgowski, radny województwa kujawsko-pomorskiego. Po koncertach i występach kikolskie niebo rozświetli pokaz fajerwerków. W przestrzeni festiwalowej zostaną zorganizowane atrakcje dla całej rodziny, m.in. plac zabaw dla dzieci i możliwość lotu balonem.
 
Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.
 
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
 

24 czerwca 2015 r.