Aktualności

Gala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Gala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Agricola – Syn Ziemi: nagrodziliśmy najlepszych (zdjęcia)

Anna i Jarosław Kryst ze Złotopola w powiecie lipnowskim, Cezary Grzegórski z Brzeźna w powiecie aleksandrowskim i Ewelina Sulińska z Czernikówka (powiat toruński) są tegorocznymi laureatami konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Agricola-Syn Ziemi. Podczas środowej (7 grudnia) gali w Teatrze Horzycy okolicznościowe statuetki najlepsi odebrali z rąk przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i wicemarszałka województwa Zbigniewa Sosnowskiego. Zdjęcia do pobrania

 

– Przedsiębiorczy, zaradni, pełni chęci i pomysłów – tacy są kujawsko-pomorscy rolnicy. Dzięki waszemu zaangażowaniu jako województwo osiągamy wysokie wyniki i otrzymujemy bardzo dobrą jakościowo żywność. Życzę wam, by polska wieś stawała się coraz zasobniejsza i w jeszcze większym stopniu wykorzystywała współczesne szanse rozwojowe, nie rezygnując jednocześnie z kultywowania tradycji i podtrzymywania więzi lokalnych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Nagrody przyznano w trzech kategoriach:

 

  • rolnictwo tradycyjne:

 

I miejsce – Anna i Jarosław Kryst ze Złotopola w powiecie lipnowskim,

II miejsce – Henryk Aleksandrzak z Krzywosądza (powiat radziejowski),

III miejsce – Sławomir Lesiński z Łążynka (powiat toruński);

 

Państwo Krystowie są właścicielami czterdziestohektarowego gospodarstwa specjalizującego się w hodowli bydła opasowego. Czynnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych i społecznych zarówno w swoim sołectwie, jak i na szczeblu gminy.

 

  • innowacje w rolnictwie:

 

I miejsce – Cezary Łukasz Grzegórski z Brzeźna w powiecie aleksandrowskim,

II miejsce – Emilia Witkowska z Ław (powiat rypiński),

III miejsce – Łukasz Lech z Białochowa (w powiecie grudziądzkim);

 

Pan Cezary Łukasz Grzegórski wprowadza innowacje w gospodarstwie od początku swojego gospodarowania. Dzięki odwadze i otwartości na zmiany umożliwił swojemu gospodarstwu intensywny rozwój. Znajduje również czas na aktywność społeczną i pomaganie innym.

 

  • kobieta przedsiębiorcza, kobieta aktywna społecznie:

 

I miejsce – Ewelina Sulińska z Czernikówka (w powiecie toruńskim),

II miejsce – Anna Janas z Ośna (powiat żniński),

III miejsce – Dorota Dembińska z Nowych Marz (w powiecie świeckim).

 

Pani Ewelina Sulińska jest nauczycielką wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Zębowie (powiat toruński). Od 12 lat działa jako druhna Ochotniczej Straży Pożarnej w Steklinie. Aktywna wolontariuszka w ognisku wychowawczym i opiekunka Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

 

Lista wszystkich wyróżnionych statuetką

 

We wczorajszej gali uczestniczyli także radna województwa Katarzyna Lubańska i poseł Dariusz Kurzawa.

 

Konkurs adresowany jest do osób, które mieszkają i prowadzą gospodarstwo rolne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz kobiet, prowadzących działalność zawodową i społeczną na terenach wiejskich naszego regionu. Jego celem jest wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych rolników, promocja i prezentacja różnorodnej aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej oraz promowanie nowoczesnego rolnictwa naszego regionu.

 

Departament Rolnictwa i Geodezji

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

8 grudnia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 9 grudnia 2022 r.

 

Gala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKPGala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKP