Aktualności

Lokalna żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Lokalna żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Lokalne produkty na świąteczne stoły

Przygotowania świąteczne to przede wszystkim zakupy na wigilijną kolację i Boże Narodzenie. Najlepiej zrobić to tuż przed świętami, żeby produkty były jak najświeższe. W sklepie internetowym Lokalna Żywność można zamówić produkty z wyprzedzeniem, a później odebrać gotową paczkę z zamówieniem, którego dostawa odbywa się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Okienko zakupowe jest już otwarte, poniedziałek (19 grudnia do godz. 12) to ostatni dzień, kiedy można składać zamówienia. Odbiór zamówień 22 grudnia w trzech lokalizacjach w Toruniu, dostępna również dostawa na terenie miasta. W ofercie nowości, między innymi: naturalne miody, sery i sałatki, a także zestawy z powidłami idealne na prezent.

 

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 22 grudnia w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze w bufecie Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

 

Można skorzystać także z dostawy do domu na terenie Torunia w cenie 20 zł. Zakupy powyżej 200 zł zostaną dostarczone bezpłatnie.

 

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku, a mleko sprzedawane w butelkach zwrotnych. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wsparcie lokalnego biznesu.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Świeże produkty pochodzące od lokalnych rolników można zakupić także na wielu targowiskach w regionie, które przeszły gruntowną rewitalizację dzięki środkom unijnym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 grudnia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 grudnia 2022 r.