Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl

Propozycje naszych LGD

Zapraszamy do składania wniosków o wsparcie ze środków unijnych za pośrednictwem Lokalnych Grup Działania. Do 5 stycznia można składać wnioski o 75 tysięcy złotych na założenie własnej firmy za pośrednictwem LGD ,,Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej”.  Organizowane są też warsztaty i spotkania informacyjne.

 

– Dzięki RLKS do dyspozycji Lokalnych Grup Działania trafiło około pół miliarda złotych i narzędzia na wykorzystanie tej kwoty. Jesteśmy jedynym polskim regionem, który zastosował ten instrument w tak dużej skali – zarówno na terenach wiejskich, jak i w miastach. Środki te zasilą publiczną infrastrukturę, wesprą lokalną przedsiębiorczość i aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

 

LGD to 28 partnerstw, tworzonych przez mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy. Dzięki instrumentowi ,,Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność” (RLKS) dysponują one środkami europejskimi na  inicjatywy aktywizujące mieszkańców. Fundusze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz PO Rybactwo i Morze. Z ich wykorzystaniem LGD organizują:

 

  • nabory wniosków:

Lokalna Grupa Działania ,,Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej” od 18 grudnia do 5 stycznia prowadzić będzie nabór wniosków  informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia na założenie własnej firmy lub podnoszenie kwalifikacji osób już prowadzących własne przedsiębiorstwa. Beneficjenci mogą liczyć na wsparcie w wysokości 75 tysięcy złotych, zaś całkowita pula środków w ramach naboru to 1 milion 50 tysięcy złotych.  Pracownicy LGD udzielają także bezpłatnych konsultacji dotyczących ogłoszonego naboru wniosków, prowadzonych w biurze stowarzyszenia w Odolionie (powiat aleksandrowski) w godzinach jego pracy. Więcej na stronie LGD.

 

  • szkolenia, spotkania informacyjne, poradnictwo:

Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku zaprasza 14 grudnia do swojej siedziby w Brąchnówku (powiat toruński)  na spotkanie dotyczące przygotowania projektów objętych grantami w ramach projektu grantowego „Lokalne Ośrodki Włączenia Społecznego”. W jego trakcie zostaną omówione m.in. konstrukcja wniosku o dofinansowanie, propozycje zmian do kryteriów wyboru grantobiorców oraz fiszki projektowe na granty. Więcej informacji tutaj.

 

  • inna aktywność:

LGD „Dolina Drwęcy” zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach z  rękodzieła, podczas których będzie można przygotować ozdoby świąteczne. ozdób Warsztaty odbędą się 15 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim (powiat golubsko-dobrzyński). Więcej na stronie LGD.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 grudnia 2017 r.