Aktualności

Jedna z prac realizowanych podczas projektu „HaDwaO!”
Jedna z prac realizowanych podczas projektu „HaDwaO!”

„HaDwaO!” – wystawa w galerii dziecka

W siedzibie Galerii Plastycznej Twórczości Dziecka przy Rynku Nowomiejskim 17 w Toruniu można oglądać wystawę podsumowująca projekt „HaDwaO!”, w której inspiracją do tworzenia była woda, rzeka Wisła oraz sztuka ziemi.

 

Na projekt złożyły się 33 warsztaty intermedialne, w których wzięły udział 954 osoby ze szkół, ośrodków kultury z województwa kujawsko-pomorskiego. To, co można zobaczyć na wystawie to drobny wycinek tego, co udało się dzieciom i młodzieży stworzyć. Wśród tradycyjnych rysunków i malarstwa, w których ich autorzy przedstawili wodne rośliny, zastanowili się nad strukturą wody, znalazły się realizacje przestrzenne ukazujące bogactwo fauny rzeki Wisły, animacje dotyczące Wisły, historii z nią związanych oraz dokumentacje fotograficzne przeprowadzonych happeningów, instalacji.

 

Projekt był współfinansowany ze środków budżetu województwa kujawsko-pomorskiego, a wystawę można oglądać do 16 stycznia 2018 r. Więcej informacji na stronie Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka, która jest instytucją kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 grudnia 2017 r.