Aktualności

Środki z RPO trafiły na rewitalizację Wyspy Młyńskiej, która stała się wizytówką Bydgoszczy i ulubionym miejscem relaksu mieszkańców oraz turystów, fot. Tymon Markowski
Środki z RPO trafiły na rewitalizację Wyspy Młyńskiej, która stała się wizytówką Bydgoszczy i ulubionym miejscem relaksu mieszkańców oraz turystów, fot. Tymon Markowski

Programy rewitalizacyjne – zapraszamy na konferencję

Przedstawicieli samorządów gminnych zapraszamy na konferencję podsumowującą pierwszą i  drugą edycję konkursu o dotacje na przygotowanie lub aktualizację programów rewitalizacji, finansowane ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Spotkanie odbędzie się na początku września w Toruniu z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy i agenda.

 

Podczas konferencji będzie mowa o dobrych praktykach w dziedzinie rewitalizacji, zostaną też przedstawione wnioski związane z funkcjonowaniem prawa dotyczącego rewitalizacji.

 

– Pieniądze na realizację programów rewitalizacyjnych pomogły odmienić oblicza kujawsko-pomorskich miast. W nowym okresie programowania tego rodzaju wsparcie jest dostępne również dla społeczności na terenach wiejskich. Chodzi nie tylko o odnowę infrastruktury, ale przede wszystkim o pomoc w kompleksowym rozwiązywaniu problemów społecznych, które zdiagnozowano na danym obszarze. Inwestycje rewitalizacyjne będą zatem towarzyszyć realizacji przemyślanych programów wsparcia społecznego, wychodzących naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Zobacz też:

 

Konferencja odbędzie się 4 września w toruńskim hotelu Filmar. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy i agenda konferencji.

 

Departament Rozwoju Regionalnego i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 lipca 2018 r.