Aktualności

Uroczyste otwarcie targowiska miejskiego w Rypinie, fot. Urząd Miasta Rypin
Uroczyste otwarcie targowiska miejskiego w Rypinie, fot. Urząd Miasta Rypin

Powstają nowoczesne targowiska

Dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich naszym regionie powstają kolejne miejsca, w których mieszkańcy mogą nabyć świeże produkty bezpośrednio od ich lokalnych wytwórców. W piątek (23 listopada) nastąpiło otwarcie targowiska miejskiego w Rypinie.

– Tworzenie takich miejsc ma pomóc w skróceniu łańcucha pośredników między producentem a konsumentem. Dzięki nim mieszkańcy regionu mają możliwość zakupu świeżych i tańszych wyrobów, a lokalni wytwórcy łatwiej znajdują nabywców swoich produktów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Targowisko miejskie przy ul. Orzeszkowej w Rypinie, tak jak wszystkie inne miejsca, które powstają w ramach realizacji projektów, zostało utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i kanalizacyjnej, wyposażone w miejsca parkingowe, sanitariaty oraz odpływ wody deszczowej. Targowisko posiada zadaszone stoiska i oznaczone zostało nazwą ,,Mój Rynek”.

W poprzednim rozdaniu unijnych środków (PROW na lata 2007-2013) w niewielkich miejscowościach naszego regionu (do 50 tysięcy mieszkańców) powstało w sumie 11 targowisk. Działają w Janikowie, Pakości, Wąbrzeźnie, Czernikowie, Więcborku, Skrwilnie, Jabłonowie Pomorskim, Baruchowie, Sępólnie Krajeńskim, Kowalewie Pomorskim i Boniewie  (więcej).

W nowym unijnym rozdaniu zarząd województwa przyznał dotąd dofinansowanie na budowę łącznie 17 targowisk na kwotę 8,6 miliona złotych. Lista projektów wyłonionych w pierwszym i drugim naborze.

W październiku zakończył się kolejny nabór wniosków o wsparcie na budowę, przebudowę lub wyposażenie targowisk. Wyniki poznamy w pierwszym kwartale nowego roku. Na ten cel przeznaczymy ponad 3 miliony złotych.

Czytaj także:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 września 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2018 r.

Uroczyste otwarcie targowiska miejskiego w Rypinie, fot. Urząd Miasta RypinUroczyste otwarcie targowiska miejskiego w Rypinie, fot. Urząd Miasta RypinUroczyste otwarcie targowiska miejskiego w Rypinie, fot. Urząd Miasta Rypin