Aktualności

Nowoczesne wnętrza CKK Jordanki w Toruniu będą gościć uczestników marszałkowskiego balu już po raz czwarty, fot. Łukasz Piecyk
Nowoczesne wnętrza CKK Jordanki w Toruniu będą gościć uczestników marszałkowskiego balu już po raz czwarty, fot. Łukasz Piecyk

Ponad 200 par na Marszałkowskim Balu Dobroczynnym

Rekordowa liczba 440 osób weźmie udział w IX Marszałkowskim Balu Dobroczynnym, który odbędzie się w sobotę (2 lutego) w specjalnie zaaranżowanej na ten cel przestrzeni toruńskich Jordanek. Wystąpią między innymi Eljazz Big Band, Katarzyna Groniec oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”.

 

– W tym roku podczas balu zbieramy środki na rzecz podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Toruniu, Domu Pomocy Społecznej w Świeciu oraz dwóch zagranicznych misji niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Syrii. Liczymy na otwarte serca naszych gości i życzymy wspaniałej karnawałowej zabawy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Nowoczesne wnętrza CKK Jordanki w Toruniu będą gościć uczestników marszałkowskiego balu już po raz czwarty. Impreza odbędzie się w dwóch połączonych salach centrum – koncertowej i kameralnej – w których zdemontowana zostanie widownia. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli między innymi samorządowcy, przedsiębiorcy, artyści i sportowcy. Wśród gości będą też przedstawiciele stacjonującego czasowo w Toruniu batalionu armii amerykańskiej. Goście zasiądą przy 38 stołach oraz będą bawić się na parkiecie o powierzchni 225 metrów kwadratowych.

 

W przygotowaniu oprawy artystycznej wydarzenia uczestniczy blisko 80 wykonawców. Tradycyjnie bal rozpocznie polonez w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” do muzyki Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Członkowie „Ziemi Bydgoskiej”, która obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia działalności wystąpią w strojach z epoki Księstwa Warszawskiego. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Eljazz Big Band, który zaserwuje gościom standardy polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Wystąpi także Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, a gwiazdami wieczoru będą Katarzyna Groniec i Jan Kliment z żona Lenką.

 

Imprezę poprowadzą Maciej Puto i Grażyna Nita. Kulminacją wieczoru będzie licytacja główna, którą poprowadzi Rafał Rykowski. Do nabycia będą trafią między innymi kolekcjonerskie wydanie Pisma Świętego, naszyjnik i bransoletka z perłami od Katarzyny Groniec oraz akwaforta Krystyny Szalewskiej. Przedmioty licytowane w ramach tzw. licytacji cichej będą prezentowane we foyer. Oprócz przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców, uczestnicy aukcji będą też mogli nabyć trzy worki z nieznaną zawartością – to zabawa, która niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród gości balu.

 

Więcej na stronie internetowej: balmarszalka.kujawsko-pomorskie.pl

 

Czytaj też:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 stycznia 2019 r.