Aktualności

Półfinał Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy

Półfinał Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy

Dzisiaj (13 marca) półfinał siódmej edycji Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”. W Hotelu City w Bydgoszczy wystąpi 18 wokalistów, którzy pomyślnie przeszli pierwszy etap rywalizacji. Tegoroczny finałowy koncert galowy odbędzie się 11 maja w bigbandowym rytmie.

 

Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, jest muzycznym przedsięwzięciem łączącym pokolenia i pasje w jednym czasie i miejscu. Organizatorzy chcą stworzyć młodemu pokoleniu wokalistów możliwość pracy warsztatowej z najlepszymi w branży oraz skonfrontować ich umiejętności na scenie muzycznej. Festiwal ma być jednocześnie przypomnieniem sylwetki popularnego piosenkarza i uczcić jego pamięć.

W festiwalu mogą brać udział młodzi soliści i duety. Kwalifikacje do półfinału odbyły się 28 lutego na podstawie wykonania dwóch piosenek w języku polskim, w tym jednej z repertuaru Andrzeja Zauchy. Półfinał przesłuchań odbędzie się w piątek (13 marca) w Hotelu Zity w Bydgoszczy. Osoby zakwalifikowane do koncertu finałowego wezmą udział w warsztatach wokalnych.

Koncert galowy festiwalu odbędzie się 11 maja w bydgoskiej Operze Nova. Wystąpi znakomity pianista, dyrygent, aranżer i kompozytor – Krzysztof Herdzin ze swoim 17 osobowym big bandem, złożonym z najlepszych jazzmanów w naszym kraju. Zagrają największe przeboje z repertuaru Andrzeja Zauchy w jazzowych aranżacjach. Solistami będą znani i lubiani wokaliści i wokalistki.

Więcej informacji o Festiwalu „Serca bicie” na www.zauchafestiwal.pl

O poprzedniej edycji festiwalu pisaliśmy tutaj.


Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

13 marca 2015 r.