Aktualności

W Filharmonii Pomorskiej dla mam zaśpiewa baryton Adam Kutny, fot. materiały organizatora
W Filharmonii Pomorskiej dla mam zaśpiewa baryton Adam Kutny, fot. materiały organizatora

Polecamy na Dzień Matki

Z myślą o wszystkich mamach Filharmonia Pomorska i Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny przygotowały specjalny koncertowy program. Zabrzmią arcydzieła muzyki francuskiej i piosenki lwowskie. Zapraszamy także do obejrzenia koncertu „Nie ma jak u mamy”, który odbył się w niedzielę (21 maja) w CKK Jordanki. Emisja w Dzień Matki na antenie TVP 1 (godz. 18.35) i TVP Polonia (godz. 23.15). Więcej o koncercie.

 

Podczas koncertu w filharmonii Orkiestrę Symfoniczną FP poprowadzi Mykola Diadura, wystąpi także baryton Adam Kutny, w programie suita „Pelléas et Mélisande” Faurégo, „Don Kichot” na baryton i orkiestrę Ravela, i Symfonia fantastyczna Berlioza. Więcej na stronie filharmonii.

 

W Teatrze Muzycznym piosenki lwowskie Włady Majewskiej wykonają pianista Zbigniew Rymarz oraz piosenkarka i aktorka Ewa Makomaska. Oprócz utworów bohaterki wieczoru artyści przypomną koleje życia Włady: popularność Wesołej Lwowskiej Fali, wędrówkę wojenną, emigrację, wieloletnią współpracę i przyjaźń z Marianem Hemarem i Radiem Wolna Europa. Więcej na stronie teatru.

 

Na chwile relaksu z masażem i nie tylko z okazji Dnia Matki zaprasza Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu. Więcej w materiale „Medyk dla mam”.

 

Filharmonia Pomorska i Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 maja 2017 r.