Aktualności

Spotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Podziękowania dla wolontariuszy

Marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski spotkali się we wtorek (17 października) w Górsku z wolontariuszami, którzy nieśli pomoc społecznościom dotkniętym skutkami sierpniowych nawałnic.

 

W spotkaniu, które odbyło się w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku, uczestniczyło prawie sto osób – strażacy ochotnicy, harcerze, młodzież z klas mundurowych, ludzie dobrej woli różnych zawodów. W pierwszych dniach po przejściu nawałnicy ratowali dobytek poszkodowanych, zabezpieczali zniszczone domy przed zalaniem przez ulewy, porządkowali prywatne obejścia i miejsca publiczne, pomagali przy rozbiórkach i odbudowie, wspierali psychicznie ludzi, którzy utracili dach nad głową i dorobek życia.

 

Organizowali się spontanicznie, poświęcali prywatny czas, niektórzy brali specjalnie w tym celu urlopy. – Ze wszech miar zasługują na docenienie, uhonorowanie, wskazanie ich szlachetnej postawy jako przykładu dla innych – podkreślił w swoim wystąpieniu w Górsku marszałek Piotr Całbecki.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

18 października 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 października 2017 r.

 

 

Spotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPSpotkanie z wolontariuszami w Górsku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP