Aktualności

Fot. Tymon Markowski dla UMWKP
Fot. Tymon Markowski dla UMWKP

„Falstaff” w Operze Nova (zdjęcia z próby generalnej)

„Falstaff” Verdiego w reżyserii Macieja Prusa to najnowsza premiera Opery Nova. Pierwsze przedstawienia odbyły się w sobotę i niedzielę (21 i 22 października), kolejne jutro (24 października). Bilety już niestety wyprzedane.

 

„Falstaff”, z librettem zapożyczonym z Szekspira, był ostatnią operą osiemdziesięcioletniego Giuseppe Verdiego. Prapremiera miała miejsce w 1893 roku w mediolańskiej La Scali i od razu przyniosła twórcom wielki sukces. W koncepcji przyjętej przez Macieja Prusa (rocznik 1937), wybitnego reżysera, który dał się już poznać bydgoskiej publiczności z realizacji dla Opery Nova „Cyganerii” Pucciniego (2011) i „Potępienia Fausta” Berlioza (2015), muzyczna opowieść o przygodach i wpadkach sympatycznego sybaryty stała się opowieścią o radości życia.

 

Za stronę muzyczną odpowiada od lat związany z bydgoską sceną operową Piotr Wajrak, autorką scenografii jest Jagna Janicka, kostiumy przygotowała Hanna Wójcikowska-Szymczak, reżyserem światła jest Maciej Igielski.

 

Partię tytułową sir Johna Falstaffa śpiewają Leszek Skrla, Łukasz Goliński i Wojciech Dyngosz, partię Forda Szymon Kamasa (pamiętny Mefisto z „Potępienia Fausta”), Sławomir Kowalewski i Adam Zaremba, w rolę pięknej Alice Ford wcielą się Magdalena Polkowska, Jolanta Wagner i Anna Wierzbicka.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

18 października 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 października 2017 r.

 

Fot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKPFot. Tymon Markowski dla UMWKP