Aktualności

„Piotruś pan” w bydgoskim MCK, fot. materiały organizatora
„Piotruś pan” w bydgoskim MCK, fot. materiały organizatora

„Piotruś Pan” w bydgoskim MCK (zdjęcia)

Wczoraj (11 lipca) w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy inscenizacją „Piotrusia Pana”, zakończyła siódmą edycję Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”, adresowanych dla uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży. Organizację projektu wsparł samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a marszałek Piotr Całbecki objął wydarzenie honorowym patronatem.

„Piotruś Pan” w wykonaniu dzieci i młodzieży to zrealizowana na podstawie powieści Jamesa Matthew Barriego i filmu Walta Disneya, opowieść o chłopcu, który nie chciał dorosnąć i jego przyjaciołach Dzwoneczku, Kapitanie Haku, Wandzie i jej braciach. Znaczącą rolę w przedstawieniu odgrywał taniec i śpiew. Więcej informacji na stronie bydgoskiego MCK.

Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” to projekt skierowany do utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat ze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Z liczby ponad 400 zgłoszeń z całej Polski wytypowano 40 osób, które w dniach 30 czerwca – 11 lipca uczestniczyły w warsztatach organizowanych w Bydgoszczy i w Biskupinie. Główną ideą przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego poprzez poszerzanie wiedzy i zainteresowań artystycznych młodych ludzi. Projekt organizuje Fundacja „Nowe pokolenie”.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

11 lipca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca 2016 r.

 

„Piotruś pan” w bydgoskim MCK, fot. materiały organizatora„Piotruś pan” w bydgoskim MCK, fot. materiały organizatora„Piotruś pan” w bydgoskim MCK, fot. materiały organizatora„Piotruś pan” w bydgoskim MCK, fot. materiały organizatora„Piotruś pan” w bydgoskim MCK, fot. materiały organizatora„Piotruś pan” w bydgoskim MCK, fot. materiały organizatora„Piotruś pan” w bydgoskim MCK, fot. materiały organizatora