Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Droga 252, fot. Andrzej Goiński

Modernizacja dróg w powiecie włocławskim

Jeszcze latem rozpoczną się inwestycje modernizacyjne na odcinkach dróg wojewódzkich w powiecie włocławskim. Zadania będą realizowane na odcinkach Kąty-Stary Brześć oraz Tadzin-droga krajowa nr 91.

 

Droga wojewódzka nr 268 przebiega wzdłuż autostrady. Umożliwia mieszkańcom północnej części gminy Brześć Kujawski dojazd do miasta. Wyremontowany zostanie mierzący 1 kilometr odcinek między miejscowościami Stary Brześć i Kąty.

 

Z kolei na drodze wojewódzkiej nr 301 wyremontowany zostanie odcinek od wiaduktu nad autostradą do drogi krajowej nr 91. Trasa ta umożliwia dojazd mieszkańcom gmin Osięciny i Bądkowo w kierunku drogi krajowej łączącej Toruń i Włocławek.  Długość odcinka wytypowanego do remontu to również kilometr.

 

Na obu odcinkach jezdnie zostaną poszerzone do 6 metrów. Ułożone zostaną na nich nowe warstwy asfaltobetonu. Na koniec wykonane będzie oznakowanie poziome. Inwestycje zakończą się na przełomie października i listopada.

 

Na terenie powiatu włocławskiego przygotowywane są też duże zadania inwestycyjne. Latem planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę drogi nr 265, łączącej Brześć Kujawski z Kowalem. Poza tym do końca roku powinny zakończyć się prace nad dokumentacją projektową na przebudowę drogi nr 269 (Kowal-Izbica Kujawska) oraz nr 270 (Brześć Kujawski-Izbica Kujawska).

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

 

11 lipca 2016 r.