Aktualności

Marszałkowski punkt informacyjny funduszy unijnych w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
Marszałkowski punkt informacyjny funduszy unijnych w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

RPO z myślą o innowacyjnym biznesie

Małe i średnie przedsiębiorstwa stawiające na nowe technologie i innowacyjne rozwiązania będą mogły w najbliższym czasie sięgnąć po dotacje na przedsięwzięcia wdrożeniowe, dzięki którym wprowadzą na rynek nowe lub znacząco ulepszone produkty – zarząd województwa ogłosił właśnie nowy konkurs RPO, do rozdysponowania jest blisko 133 mln złotych.

 

– Jednym z najistotniejszych kierunków rozwoju województwa jest innowacyjność jako napęd dla gospodarki. Uważamy, że ten kierunek myślenia o biznesie powinien być obecny także w małych przedsiębiorstwach. Co ważne, konkurs ma etap preselekcji, co oznacza, że nakłady związane z przygotowaniem właściwego wniosku aplikacyjnego poniosą tylko te podmioty, które z dużym prawdopodobieństwem otrzymają później dofinansowanie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Dotacje będzie można przeznaczyć zarówno na samo wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych, jak i na zakup urządzeń oraz know-how. Środki zostaną rozdysponowane w dwóch schematach – na przedsięwzięcia o wartości do miliona złotych (do wzięcia jest ponad 44 mln złotych) i na przedsięwzięcia warte od miliona złotych wzwyż (88,5 mln złotych w puli).

 

Wnioski preselekcyjne będzie można składać we wrześniu (od 19 do 30 września). Wnioskodawcy, których projekty przejdą z pozytywną oceną sito preselekcyjne, zostaną poproszeni o złożenie właściwego wniosku o dofinansowanie. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na lipiec 2017.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 lipca 2016 r.