Aktualności

Piknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip Kowalkowski
Piknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip Kowalkowski

Piknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu

W niedzielę (17 czerwca) na Zamku Krzyżackim w Świeciu odbył się „Piknik z Niepodległą”, zorganizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu wziął udział marszałek Piotr Całbecki.

Wydarzenie zainaugurowała uroczysta msza w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli. Po niej odbył się przemarsz na zamek krzyżacki. Na uczestników czekały liczne niespodzianki m.in. pokaz linoskoczków,  pokazy ułańskie, pokazy taneczne dzieci i młodzieży z Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu oraz pokazy historyczne o życiu dawnych mieszkańców regionu. Muzyczną gwiazdą imprezy był zespół Żuki. Jego koncert poprzedziły występy Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Świecie oraz chór Parati Semper.

Podczas pikniku w akcję zbierania podpisów pod deklaracją z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości włączyli się mieszkańcy Świecia. Zebrane podpisy w ramach akcji wyeksponujemy w szczególny sposób – każdy stanie się częścią specjalnej, szklanej instalacji prezentowanej w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.(więcej)

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

18 czerwca 2018 r.

 

Uroczysta msza święta w Świeciu fot. Filip KowalkowskiUroczysta msza święta w Świeciu fot. Filip KowalkowskiUroczysta msza święta w Świeciu fot. Filip KowalkowskiUroczysta msza święta w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip KowalkowskiPiknik na Zamku Krzyżackim w Świeciu fot. Filip Kowalkowski