Aktualności

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z przedszkola Zielony Zakątek w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z przedszkola Zielony Zakątek w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Trzy tysiące miejsc dla przedszkolaków

W gminie Unisław powstało 180 nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci. W poniedziałek (18 czerwca) z maluchami z przedszkola „Zielony Zakątek” spotkał się marszałek Piotr Całbecki. Środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego trafiły dotąd na utworzenie 3 tysięcy miejsc dla przedszkolaków w całym regionie.

 

– Dzięki unijnemu wsparciu systematycznie poprawiamy zarówno bazę lokalową, jak i ofertę edukacyjną przedszkoli w całym regionie. Inwestycje w kształcenie, także w kształcenie najmłodszych dzieci, to inwestycje w naszą przyszłość – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

W ramach projektu „Przygoda malucha” powstało 180 miejsc dla dzieci Niepublicznym Przedszkolu „Zielony Zakątek” w Unisławiu z filiami w Grzybnie i w Kokocku. Wsparcie pozwoliło na utworzenie 8 oddziałów przedszkolnych, adaptację pomieszczeń, zakup i montaż wyposażenia oraz realizację zajęć dodatkowych dla wszystkich przedszkolaków. Suma dofinansowania to 1,8 miliona złotych. Samorząd gminy realizuje przedsięwzięcie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Unisław.

 

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego przyznał dotąd dofinansowanie na realizację 58 tego typu projektów w całym regionie, które pozwoliły na utworzenie blisko 3 tysięcy miejsc dla przedszkolaków. Suma wsparcia to ponad 23 miliony złotych. W sumie w ramach RPO powstanie blisko 3,4 tysiąca miejsc dla maluchów w przedszkolach.

 

Lista projektów, na realizację których trafiło dotąd wsparcie.

 

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego samorząd województwa dysponuje pulą środków na realizację różnego rodzaju projektów społecznych, których zadaniem jest wychodzenie naprzeciw problemom różnych grup mieszkańców. Wsparcie trafia między innymi na organizację wsparcia dla seniorów, pomoc w aktywizacji i znalezieniu zatrudnienia osobom zagrożonym wykluczeniem, liczne projekty edukacyjne, stypendia dla zdolnej młodzieży, tworzenie nowych miejsc w przedszkolach, a także pomoc młodym rodzicom w pokryciu kosztów wynajęcia niani czy opieki nad dzieckiem w żłobku.  

 

Beata Krzemińska  

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 czerwca 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 19 czerwca 2018 r.

 

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z przedszkola Zielony Zakątek w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z przedszkola Zielony Zakątek w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z przedszkola Zielony Zakątek w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z przedszkola Zielony Zakątek w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z przedszkola Zielony Zakątek w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z przedszkola Zielony Zakątek w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z przedszkola Zielony Zakątek w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z przedszkola Zielony Zakątek w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl