Aktualności

Zrzut z ekranu smartfona

Pierwsza pomoc w smartfonie

Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy są autorami aplikacji na komórki i tablety „Pierwsza pomoc”, z prostą i czytelną instrukcją udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. To informacje, które zawsze warto mieć przy sobie.

 

Instrukcja, która dostępna jest również w formie drukowanej, powstała  po konsultacji z wojewódzkimi konsultantami medycyny ratunkowej i toksykologii klinicznej. Jej celem jest pomoc użytkownikom w ratowaniu życia w  sytuacjach ekstremalnych np. zadławieniach, krwotokach i drgawkach. Zawiera także przewodnik po zagadnieniach związanych z określeniem stopnia zagrożenia w wypadkach komunikacyjnych z udziałem niebezpiecznych ładunków, postępowanie w przypadku zatruć dopalaczami i narkotykami, a także w przypadku zatruć i skażeń chemicznych, omdleń oraz utraty przytomności. Informacje dostępne są w języku polskim i angielskim.

 

Prezentacja aplikacji organizowana przez Wydział Bezpieczeństwa i  Zarządzania  Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się 12 lipca w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy jest jednostką organizacyjną samorządu województwa.

 

Aplikacja do pobrania tutaj

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

13 lipca 2016 r.