Aktualności

Bydgoszcz Cup 2016, fot. Tymon Markowski
Bydgoszcz Cup 2016, fot. Tymon Markowski

Kibicuj lekkoatletom

Zapraszamy do kibicowania podczas Mistrzostw Świata U’20 w lekkiej atletyce, które odbywają się między 19 a 24 lipca w Bydgoszczy. Organizatorzy zawodów przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla zorganizowanych grup. Zgłoszenia można przesyłać jeszcze dziś (19 lipca).

 

Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce do lat 20 ściągają do Bydgoszczy około 3 tysiące gości ze 160 krajów świata. Po raz pierwszy w ponad 100-letniej historii IAAF zawody te przeprowadzi po raz drugi to samo miasto. Poprzednio Bydgoszcz była gospodarzem MŚ juniorów w 2008 roku. Impreza jest transmitowana na żywo do 60 krajów. Liderami reprezentacji Polski są sprinterka Ewa Swoboda i znakomity kulomiot Konrad Bukowiecki.

 

– Tak niesamowite przedsięwzięcie nie może się obyć bez kibiców, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o aktywny udział w tej imprezie. Gorąco zachęcamy do wspierania na żywo młodych adeptów Królowej Sportu, którzy w przyszłości będą stanowili o sile lekkiej atletyki – zachęca Krzysztof Wolsztyński, dyrektor generalny mistrzostw i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Organizatorzy w ramach Klubu Kibica przygotowali pulę nieodpłatnych wejściówek na stadion dla grup zorganizowanych. Pomysł na organizację Klubu Kibica jest dowolny, aby zadeklarować swój udział, należy przesłać do organizatora zawodów na adres klubkibica@bydgoszcz2016.pl formularz zgłoszeniowy.

 

Szczegóły

 

Czytaj też: Nasi mistrzowie Europy

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 lipca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2016 r.