Aktualności

Marszałek Piotr Całbecki, fot. Mikołaj Kuras
Marszałek Piotr Całbecki, fot. Mikołaj Kuras

Paczka świątecznej pomocy

Po raz kolejny pracownicy Urzędu Marszałkowskiego wspólnie z członkami zarządu województwa zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”. Pomoc przekazujemy pięciu potrzebującym rodzinom z Chełmży, Kruszwicy, Lipna, Sępólna Krajeńskiego i Wagańca.

– Prowadzona przez Stowarzyszenie Wiosna akcja przedświątecznej pomocy łączy rodziny w potrzebie, darczyńców oraz wolontariuszy. Jest sposobem podzielenia się z najbardziej potrzebującymi świąteczną radością i materialnym wsparciem. Cieszę, się, że także w tym roku możemy pomóc – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Tym razem wspieramy:

  • siedmioosobową rodzinę z Kruszwicy, w której troje osób przewlekle choruje,
  • małżeństwo z czworgiem dzieci z Sępólna Krajeńskiego borykające się z remontem spalonego domu,
  • młode małżeństwo z niepełnosprawnym synkiem z Wagańca (powiat aleksandrowski),
  • rodzinę z dwojgiem dzieci z Lipna, których dom spalił się. Najmłodsze dziecko cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, a ojciec na złośliwego raka żołądka,
  • znajdującą się w trudnej sytuacji finansowej pięcioosobową rodzinę z Chełmży.

Przekazujemy im żywność, środki czystości, kosmetyki dla dzieci, obuwie, pościel i ręczniki, koce, artykuły szkolne, zabawki i słodycze, a także opał, odkurzacz i łóżko dwuosobowe.

Paczki w sobotę (12 grudnia) trafiły do magazynów, skąd zostaną rozwiezione do potrzebujących rodzin.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 grudnia 2015 r.  

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2015 r.

 

Pracownicy urzędu i członkowie zarządu zaangażowani w akcję „Szlachetna Paczka”, fot. Jacek PiotrowskiPracownicy urzędu i członkowie zarządu zaangażowani w akcję „Szlachetna Paczka”, fot. Jacek PiotrowskiPracownicy urzędu i członkowie zarządu zaangażowani w akcję „Szlachetna Paczka”, fot. Jacek PiotrowskiPracownicy urzędu i członkowie zarządu zaangażowani w akcję „Szlachetna Paczka”, fot. Jacek Piotrowski