Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, Fot. Mikołaj Kuras
Spotkanie z przedstawicielami Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, Fot. Mikołaj Kuras

Otwarcie gospodarcze na Nadrenię-Palatynat

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski spotkał się w poniedziałek (17 października) w Urzędzie Marszałkowskim z reprezentującym rząd krajowy niemieckiej Nadrenii-Palatynatu ministrem gospodarki Volkerem Wissingiem. Tematem rozmów była możliwa współpraca gospodarcza w dziedzinie nowoczesnych technologii w ochronie środowiska, innowacji w przemyśle oraz turystyki i produkcji żywności. W czwartek (20 października) w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego polsko-niemiecka giełda kooperacyjna.   

 

W Kujawsko-Pomorskiem przebywają od wczoraj z czterodniową wizytą przedstawiciele ministerstwa oraz firm zainteresowanych współpracą z biznesem naszego regionu. Sześć niemieckich przedsiębiorstw reprezentuje m.in. branżę metalowej i oświetleniową, budownictwo, elektronikę i automatykę przemysłową.

 

W najbliższy czwartek (20 października) w siedzibie TARR w Toruniu polsko-niemiecka giełda kooperacyjna z udziałem przedstawicieli firm z Nadrenii-Palatynatu oraz kujawsko-pomorskich przedsiębiorców. Otwarcia giełdy dokona marszałek Piotr Całbecki. 

 

Nadrenia-Palatynat to jeden z krajów związkowych Niemieckiej Republiki Federalnej o powierzchni 20 tysięcy kilometrów kwadratowych, z 4-milionową populacją, położony w południowo-zachodniej części Niemiec. Stolicą jest dwustutysięczna Moguncja z historią sięgającą czasów rzymskich. Filary gospodarki landu stanowią przemysł chemiczny i farmaceutyczny, branża motoryzacyjna, metalowa, maszynowa oraz produkcja żywności, intensywnie rozwijają się energetyka odnawialna i inwestycje w dziedzinie efektywności  energetycznej. Połowa wytwarzanych produktów przeznaczona jest na eksport.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 października 2016 r.

 

 

Spotkanie z przedstawicielami Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, Fot. Mikołaj KurasSpotkanie z przedstawicielami Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, Fot. Mikołaj KurasSpotkanie z przedstawicielami Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, Fot. Mikołaj KurasSpotkanie z przedstawicielami Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, Fot. Mikołaj KurasSpotkanie z przedstawicielami Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, Fot. Mikołaj KurasSpotkanie z przedstawicielami Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, Fot. Mikołaj KurasSpotkanie z przedstawicielami Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, Fot. Mikołaj Kuras